مراقبت و نگهداری از اطلاعات درون گوشی یکی از چالش‌ برانگیزترین مباحثی است که این روزها با آن مواجه هستیم. در مقابل راهکارهای بسیاری برای حفظ امنیت و اطلاعات مهم کاربران گوشی‌های هوشمند وجود دارد که یکی از بهترین آنها استفاده از اپلیکیشن قفل کردن برنامه است.

اپلیکیشن قفل کردن برنامه امروزه به یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن‌های امنیتی گوشی‌های هوشمند اندرویدی و iOS تبدیل شده‌اند. روش کار این نرم‌افزارها بدین صورت است که از برنامه‌های شما در برابر افراد کنجکاو محافظت کرده و آن‌ها را قفل می‌کنند. این اپ‌ها از شما می‌خواهند که برای دسترسی به برنامه‌های مهم گوشی نظیر گالری و دوربین رمز عبور تنظیم شده خود را وارد کنید، در غیر این صورت اجازه‌ ورود برای شما صادر نخواهد شد. برخی از این برنامه‌ها، علاوه بر رمز عبور از اثر انگشت شما نیز برای ورود به اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند تا امنیت سیستم شما را بالاتر ببرند.

نکته‌ای باید به آن توجه داشته باشید این است که این برنامه‌ها خود اپلیکیشن هستند. اگرچه می‌توان آن‌ها را از لیست نرم افزارهای خود حذف کرد تا دیده نشوند، اما در نهایت این برنامه‌ها نیز به راحتی پاک می‌شوند. به هر حال داشتن نرم افزار قفل برنامه بهتر از نبود آن است. به همین خاطر در ادامه این مطلب از شهر سخت افزار به معرفی چند اپلیکیشن قفل برنامه گوشی پرداخته‌ایم.

برنامه Norton App Lock برای قفل کردن اپلیکیشن های گوشی

یکی از بهترین اپ‌های قفل برنامه موجود در گوگل پلی، Norton App Lock است. این اپلیکیشن علاوه بر داشتن همه‌ قابلیت‌های یک اپلیکیشن قفل برنامه‌، ویژگی‌های جالب دیگری را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای خود را به طور مستقیم با استفاده از این اپلیکیشن قفل کنید.

بهترین نرم افزار قفل برنامه اندروید

این اپلیکیشن قفل کردن برنامه همچنین به شما پیشنهاد می‌دهد که بهتر است کدام یک از اپ‌های موجود سیستم‌عامل خود را قفل کنید. در صورتی که شخصی بیش از ۳ بار رمز گوشی شما را اشتباه وارد کند از شخص عکس گرفته می‌شود تا شما در جریان قرار بگیرد. از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن می‌توان به افزودن لایه‌های امنیتی برای مواقع گم یا دزدیده شدن گوشی، رابط کاربری بسیار ساده و حجم کم آن اشاره کرد.

برنامه قفل گوشی Smart AppLock

بهترین برنامه قفل برنامه ها نیز همانند سایر اپ‌های قفل برنامه گوشی قابلیت پشتیبانی از قفل برنامه ها و تصاویر و فیلم‌ها و تنظیمات گوشی و تماس‌های شما را دارد. برنامه Smart AppLock در ظاهر لاک‌اسکرین مخفی شده تا دیگر کاربران به آن شک نکنند.

بهترین نرم افزار قفل کردن اندروید

همچنین قابلیت فعال شدن خودکار پس از ریست کردن گوشی، هشدارهای خرابی اپلیکیشن‌ها و پشتیبانی از بازکردن برنامه‌ها با استفاده از اثر انگشت را به کاربران گوشی‌های سامسونگ ارائه می‌دهد. البته این قابلیت‌های نرم افزار قفل برنامه با تبلیغات زیادی همراه است. همچنین اگر بتوان این اپلیکیشن قفل برنامه های گوشی را تشخیص داد، پاک کردن آن بسیار آسان خواهد بود.

اپلیکیشن قفل گوشی SpSoft AppLock

اپ SpSoft AppLock، یکی از اپ‌های بسیار خوب قفل برنامه گوشی بوده و می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای خصوصی خود را مخفی کنید یا تعدادی از آن‌ها را در یک فولدر قرار داده و سپس پوشه مورد نظر را قفل کنید.

بهترین قفل برنامه فارسی

این اپلیکیشن قفل کردن برنامه علاوه بر رمز عبور و پترن از اثر انگشت نیز پشتیبانی می‌کند. همچنین تصویر افرادی که بیش از سه بار رمز عبور را اشتباه وارد می‌کنند توسط دوربین سلفی ثبت می‌شود. در حال حاضر SpSoft AppLock از ۳۰ زبان مختلف پشتیبانی می‌کند. این برنامه حتی در برابر تغییراتی نظیر قفل شدن صفحه یا تغییر حالت فیزیکی گوشی نیز از اپ‌های قفل شده محافظت خواهد کرد.

همچنین می‌توانید برای سخت کردن کار هکرها، الگوی خود را در ابعاد ۱۸ در ۱۸ بسازید که باز کردن آن بسیار سخت و دشوار خواهد بود. این برنامه قفل برنامه صفحه‌نمایش شما را هنگام استفاده در برنامه‌های خاص روشن نگه می‌دارد.

برنامه قفل برنامه های گوشی Apex Launcher

Apex Launcher یک لانچر عالی برای سیستم‌عامل اندروید است و از قابلیت قفل برنامه‌ها نیز پشتیبانی می‌کند. ویژگی‌های این لانچر بسیار کاربردی هستند و از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سفارشی‌سازی‌ بخش‌های مختلف، پشتیبانی از پک‌های جدید آیکون‌ها و جلوه‌های مختلف اشاره کرد. این لانچر امکان پنهان کردن نوار وضعیت گوشی یا تبلت را فراهم کرده است.

بهترین نرم افزار قفل برنامه های اندروید

Apex Launcher قابلیت‌های امنیتی زیادی دارد که می‌توان به امکان مخفی کردن برنامه‌ها از لیست اپلیکیشن‌ها و قابلیت قفل برنامه‌ها با بهره‌گیری از رمز عبور برای امنیت بیشتر اشاره کرد. البته باید در نظر داشت که استفاده از لانچرها برای قفل اپلیکیشن‌های موجود در گوشی، امنیت بالاتری نسبت به اپلیکیشن قفل برنامه دارد.

بنابراین اگر به دنبال محافظت از داده‌های خود هستید، نصب لانچرهای مجهز به نرم افزار قفل برنامه به شما پیشنهاد می‌شود. قابلیت ایجاد ۹ صفحه‌ هوم اسکرین به صورت هم‌زمان، مرتب کردن اپلیکیشن‌ها بر حسب تاریخ، عنوان و بیشترین استفاده و انتخاب سبک پیش‌نمایش پوشه‌های مختلف و پس‌زمینه از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن قفل برنامه های گوشی است.

نرم افزار قفل برنامه AppLock by IvyMobile

AppLock by IvyMobile یک برنامه قفل برنامه ها در سیستم‌عامل اندروید است. این اپلیکیشن می‌تواند تقریباً هر‌ برنامه‌ای را در گوشی شما قفل کند. همچنین قابلیت قفل کردن عکس‌ها و فیلم‌ها به صورت مستقیم نیز در دسترس کاربران این اپلیکیشن قرار دارد.

بهترین نرم افزار قفل برنامه های اندروید

این اپلیکیشن قفل کردن برنامه مجهز به الگوهای نامرئی و همچنین یک صفحه‌کلید تصادفی است که کاربران در صورت نگاه کردن به پروسه‌ باز کردن قفل، نتوانند رمز آن را پیدا کنند. یکی از قابلیت‌های بسیار جالب این اپلیکیشن، قابلیت Fake Cover است که می‌توانید با استفاده از آن یک آیکون تقلبی بسازید تا کاربران نتوانند اپلیکیشن قفل برنامه را تشخیص دهند.

همچنین اگر کسی پترن یا پسوردی را که شما برای آن تعریف کرده‌اید را به اشتباه وارد کند، AppLock by IvyMobile با استفاده از دوربین سلفی گوشی از او عکس می‌گیرد. در نهایت باید اشاره کنیم که دانلود و استفاده از این اپلیکیشن کاملاً رایگان است.

بهترین قفل برنامه فارسی

شاید اپلیکیشن «قفل برنامه ها – اثر انگشت» را بتوان بهترین برنامه برای قفل برنامه های اندروید توصیف کرد.

بهترین قفل برنامه سامسونگ

این اپلیکیشن بهترین قفل برنامه فارسی محسوب شده که می‌تواند قابلیت‌های مختلف مانند قفل کردن نرم‌افزارها با پترن، اثر انگشت، رمز عبور و غیره را در اختیار کاربر قرار دهد.

بهترین برنامه قفل برنامه ها ایفون

برای قفل کردن برنامه‌ها در iOS باید از طریق خود گوشی عمل کرده و پس از مراجعه به بخش تنظیمات (Settings)، گزینه Screen Time را انتخاب کنید. در مرحله بعد با انتخاب گزینه‌ی Use Screen Time Passcode، مطمئن شوید که Screen Time فعال بوده و رمزعبور برای آن تنظیم شده است.

بهترین برنامه قفل برنامه ها ایفون

حالا روی App Limits و درادامه روی گزینه‌ی Add Limit کلیک کنید. حالا از لیست موجود باید دسته‌بندی اپلیکیشن مورد نظر خود را را انتخاب کنید. برای مثال، برای قفل‌کردن اپلیکیشن تصاویر Photos، باید دسته Creativity را بررسی کنید.

بهترین برنامه قفل برنامه ها iOS

حالا اپلیکیشن مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه Next کلیک کنید. در نوار لغزنده مربوط به زمان (Time)، مدت زمانی که پس از غیرفعال بودن نرم‌افزار مورد نظر به صورت خودکار قفل می‌شود را انتخاب کنید. می‌توانید این تایمر را بر روی ۱۰ دقیقه گذاشته تا پس از عدم استفاده از این اپلیکیشن به مدت ۱۰ دقیقه، به صورت خودکار قفل شود.

در نهایت روی دکمه Add کلیک کرده و گزینه‌ی Block at End of Limit را روشن کنید.

در نظر داشته باشید که اپلیکیشن‌های زیادی برای قفل برنامه های گوشی در iOS وجود دارد، با این حال اغلب آن‌ها فقط روی دستگاه‌های جیلبریک کار می‌کنند و ممکن است با بدافزار و ویروس همراه باشند.

جمع بندی و پاسخ به سوالات پرتکرار

در این مقاله به معرفی و بررسی تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌های قفل برنامه گوشی اندرویدی پرداختیم. نکته مهم در مورد بهترین قفل برنامه ها برای اندروید این است که نمی‌توان خیلی روی محفاظت این برنامه‌ها حساب باز کرد. اما استفاده از بهترین برنامه برای قفل برنامه های اندروید می‌توانند لایه‌های امنیتی بیشتری را به گوشی یا دستگاه اندرویدی شما اضافه کنند.

بهترین برنامه قفل اندروید کدام است؟

شاید بتوان برنامه Norton App Lock را به عنوان یکی از بهترین برنامه قفل برنامه ها در سیستم عامل اندروید به حساب آورد. با این حال، تمام اپلیکیشن‌های نام برده شده در این مطلب می‌توانند پاسخگوی نیاز کاربران بوده و نمی‌توان به یک اپلیکیشن خاص به عنوان بهترین نرم افزار قفل کردن اندروید اشاره کرد.