از میان ۶۰ هنرپیشه‌ای که از سال ۱۹۹۲ جایزه بهترین بازیگر مرد یا بهترین بازیگر زن را دریافت کرده‌اند، ۴۱ نفر به مشکلات روانی دچار شده‌اند که شایع‌ترین عارضه‌های آن بروز افسردگی، اضطراب، و سوءمصرف مواد مخدر بوده است.

به گزارش هنر ام‌روز، یک موسسه مطالعات روان‌شناختی که ده‌ها نفر از افراد مشهور را درمان کرده است، با بیان این که دو سوم بازیگرانی که در ۳۰ سال گذشته جوایز اسکار را برده‌اند، دچار اختلال روانی شده‌اند، اعلام کرد: «لازم است که در باره شهرت هشدارهای بهداشتی ارائه شود.»

به گزارش دیلی میل، از میان ۶۰ هنرپیشه‌ای که از سال ۱۹۹۲ جایزه بهترین بازیگر مرد یا بهترین بازیگر زن را دریافت کرده‌اند، ۴۱ نفر به مشکلات روانی دچار شده‌اند که شایع‌ترین عارضه‌های آن بروز افسردگی، اضطراب، و سوءمصرف مواد مخدر بوده است. دانلود فیلم

در همین زمینه، با نزدیک شدن به برگزاری تازه‌ترین مراسم اسکار، دکتر پل هوک مایر، روان‌درمانگر و متخصص برجسته در زمینه سلامت روان افراد مشهور، گفت که شهرت اغلب با ترس، رنج، و تنهایی همراه است و موفقیت بزرگ می‌تواند در کنار خوشایند بودن، عواقبی نیز داشته باشد.

ایندیپندنت می افزاید، او گفت: «موفقیتی که افراد مشهور برنده اسکار به دست می‌آورند و عوارض آن، برای بیش از ۹۰ درصد از مردم درک‌شدنی نیست. انگیزه، کار زیاد، و تلاقی شرایطی که برای رسیدن به جایزه بزرگی مانند اسکار لازم است، از جنس متفاوتی است و به همین دلیل، پس از دستیابی به این موفقیت، افراد ممکن است احساس پوچی کنند.»

به عنوان نمونه،‌ دنیل دی لوئیس، برنده سه جایزه اسکار، می‌گوید افسردگی فلج‌کننده‌اش یکی از دلایلی بود که او در سال ۲۰۱۷ در سن ۶۰ سالگی تصمیم به ترک بازیگری گرفت. نیکلاس کیج نیز که در سال ۱۹۹۶ برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد، پیش از این درباره سوءمصرف الکل خود سخن گفته است. دانلود فیلم