فیلم کوتاه «مهاجر» به کارگردانی زهرا میرزایی در ۱۴ جشنواره بین‌المللی حضور داشته است.

به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه مهاجر The Settler به کارگردانی زهرا میرزایی تا کنون در ۱۴ جشنواره مختلف در کشورهایی همچون آمریکا، انگلستان، کانادا، برزیل، روسیه، ترکیه، ایتالیا، ونزوئلا، و هند به نمایش در آمده و در برخی از جشنواره‌ها نامزد شده و جایزه کارگردانی نیز دریافت کرده است.

«مهاجر» که به زبان انگلیسی و اسپانیایی ساخته شده است با همکاری ترکیبی از عوامل ایرانی و آمریکایی مقابل دوربین قرارگرفته است و داستان مردی لاتین تبار به نام خوان را دنبال می‌کند که خانواده خود را رها کرده و به امید زندگی بهتر به ایالات متحده مهاجرت کرده است. در حالی که او سخت کار می‌کند و هدفش ساختن آینده‌اش است، با مبارزات اجتماعی و عاطفی روبرو می‌شود.

این فیلم تاکنون در جشنواره‌های بین‌المللی گریفیکس کانادا (نامزد بهترین فیلم کوتاه)، جشنواره بین‌المللی بردرم ترکیه (برنده جایزه کارگردانی در بخش کوتاه)، جشنواره بین‌المللی برزیل (نامزد بهترین فیلمنامه)، جشنواره بین‌المللی الترنتیو کانادا (نامزد بهترین فیلم درام کوتاه)، جشنواره بین‌المللی سیلان لس آنجالس در آمریکا (دریافت لوح افتخار) شده است.

این فیلم همچنین برای نمایش در جشنواره‌هایی همچون کلارا هند، هیلتاپ در آمریکا، تگزاس، ۵ قاره ونزوئلا، مسکو در روسیه (در بخش فینال فیلم کوتاه)، امی کورتی ایتالیا، لیفت اف انگلستان و پونه در هند انتخاب شده است.

ادوین روآ، مارسلا فرلیتو، کامیلو لینارس، رودین رویز، خوزه لوپز، برایانا پرز، جورج پرز، حضور ویژه توسط: جیمز پی مگنر از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم نقش آفرینی داشته‌اند.

فهرست کامل عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از نویسنده و کارگردان: زهرا میرزایی، تهیه کننده: سینا بهمنش، مدیر تصویربرداری: اس. کورلئونه، ضبط صدا: لویی مک کینلی، گریمور: اریکا علی، طراح صحنه و لباس: زهرا میرزایی، تدوین: علیرضا معصومی، آهنگساز: آرش مافی.

«مهاجر» اولین فیلم زهرا میرزایی در مقام نویسنده و کارگردان محسوب می‌شود که با سرمایه شخصی و به صورت مستقل ساخته شده است که موفق به حضور جهانی در جشنواره‌های مختلف شده است.