سریال جدید «خداحافظ مادر» به کارگردانی پرویز شیخ‌‌طادی و تهیه کنندگی سید حامد حسینی در ایام دهه فجر از شبکه پنج پخش می‌شود.

به نقل از روابط عمومی سیما، سریال جدید «خداحافظ مادر» به کارگردانی پرویز شیخ‌‌طادی و تهیه کنندگی سید حامد حسینی در ایام دهه فجر هرشب ساعت ۲۳ از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

این سریال انقلابی در ۲۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه پنج تهیه و تولید شده است.

مجموعه تلویزیونی «خداحافظ مادر» بخش های از زندگی طاهره دباغ (مرضیه حدیدچی) را به تصویر می کشد. در این سریال انقلابی و ارزشی به نقش تاثیرگذار او در اوایل انقلاب اسلامی و مبارزات سیاسی‌ او پرداخته می شود.

طاهره دباغ ازجمله بانوان مبارز انقلاب اسلامی است که فعالیت ها و حرکت های سیاسی خود را از سال ۱۳۴۶ آغاز کرد و این مبارزات را تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد. یکی از فعالیت های جالب توجه دباغ در عرصه سیاست به ویژه سیاست خارجی، سفر او برای رساندن پیام تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچف در سال ۱۳۶۷ بود.

او در آخرین سال‌های فعالیت سیاسی اجتماعی خود به عنوان یکی از اعضای شورای مرکزی جمعیت زنان انقلاب اسلامی و قائم مقام دبیرکل جمعیت زنان جمهوری اسلامی فعالیت می‌کرد و پس از عمری مجاهدت، صبحگاه پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ پس از گذراندن دوره‌ای بیماری دار فانی را وداع گفت.