دیسکاوری یک مستند با موضوع جدا شدن جانی دپ از امبر هرد می‌سازد.

شبکه تلویزیونی دیسکاوری «جانی علیه امبر» (Johnny vs Amber)، یک مستند دو قسمتی که راوی داستان شکست رابطه جانی دپ و امبر هرد و چگونگی تبدیل آن به یک پرونده دادگاه افراد مشهور می‌باشد را سفارش داده است.

این مستند دو قسمتی توسط شرکت Optomen تولید می‌شود و قرار است هر قسمت از دیدگاه‌های مختلف روایت شود؛ یکی دیدگاه امبر هرد و دیگری دیدگاه جانی دپ. این مستند شامل مصاحبه با وکلای دو طرف و شهادت افراد نزدیک به زوج سابق خواهد بود. همچنین فیلم‌های گسترده و تصاویر فیلم‌برداری شده توسط خود زوج را بررسی می‌کند.

این مستند دو قسمتی از شبکه دیسکاوری پلاس پخش خواهد شد.

در سال ۲۰۱۶، امبر هرد از جانی دپ درخواست طلاق داد و این پرونده که با حکم دادگاه عالی بریتانیا علیه دپ به پایان رسید، تیتر‌های جهانی را به خود اختصاص داد.

کلر لیکاک، معاون ارشد برنامه‌ریزی و بینش و رئیس بخش سرگرمی در دیسکاوری گفت: این مجموعه بینشی عمیق از این نبرد حماسی ارائه می‌کند که به کمپین‌های طرفداران JusticeforJohnnyDepp# و IStandWithYouAmberHeard# و پرونده عمومی دادگاه عالی که ما را تحت تأثیر قرار داد، می‌پردازد. Optomen کار فوق العاده‌ای انجام داده و این داستان چند لایه را به چیزی جذاب و وحشتناک تبدیل کرده است.

شارلوت رید، معاون کانال دیسکاوری درباره این مستند تصریح کرد: این داستان اتفاقی که بین جانی و امبر افتاد همچنان به شدت بین طرفداران و عموم مردم، تفرقه ایجاد می‌کند. ما تصمیم گرفتیم مستندی بسازیم که داستان را از هر یک از دیدگاه‌های آن‌ها بررسی کند، تا بیننده بتواند فراتر از تیتر‌های رسانه‌ها به این مشکل نگاه کند، بفهمد که طرفدار چه کسی هستند و تصمیم بگیرند که چه کسی باید در این داستان پیچیده انسانی به حق خود برسد. ما فکر می‌کنیم این یک داستان کاملاً معاصر در مورد حقیقت و دروغ است که امیدواریم تعامل با بینندگان ما در دیسکاوری پلاس بالا برود.

نیک هورنبی، مدیرعامل Optomen اعلام کرد: این فیلم‌ها از طریق نوارها، ویدئو‌های خانگی و پیام‌های متنی ارائه شده در دادگاه، بینش نادر و مهمی را در رابطه با ازدواجی که به طرز غم‌انگیزی اشتباه پیش رفت، به بینندگان می‌دهد و به درک بهتر مسئله بسیار مهم خشونت خانگی می‌پردازد.