اپل علیه تحقیقات مقامات رقابت بریتانیا در مورد تسلط این شرکت بر مرورگرهای تلفن همراه و محدودیت در بازی های ابری (از طریق رویترز) درخواست تجدید نظر داده است.

در نوامبر، سازمان رقابت و بازار (CMA) مرجع تحقیقات بازار را در مورد محدودیت‌های بازی‌های ابری اپل و گوگل و مرورگر موبایل راه‌اندازی کرد. CMA «دو قطبی مؤثر» اپل و گوگل را بررسی کرده است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تقریباً یک سال «نظارت بر این بازارها را اعمال کنند».

در اطلاعیه‌ای که در اوایل این هفته به دادگاه تجدیدنظر رقابت ارسال شد، وکلای نماینده اپل گفتند که تحقیقات CMA باید بررسی و لغو شود، و ادعا کردند که تنظیم‌کننده الزامات زمان‌بندی را از دست داده است. این تحقیقات باید ظرف 18 ماه با ضرب‌الاجل‌های مشخص به پایان برسد و اپل معتقد است که این جدول زمانی به درستی رعایت نشده است و زمینه را برای ارزیابی مجدد کامل آن فراهم می‌کند.

همانطور که توسط Zach Meyers، کارشناس مقررات فناوری اشاره کرد، “شکایت های اپل صرفاً در مورد موارد ظریف رویه ای است” و این “نشان می دهد که اپل می خواهد سخت بازی کند.” فلوریان مولر، توسعه‌دهنده اپلیکیشن و یکی از فعالان مالکیت معنوی معتقد است که “این جذابیت می‌تواند به هر دو صورت انجام شود.” اگر اپل برنده شود، CMA ممکن است به سادگی منتظر باشد تا لایحه رقابت دیجیتالی جدید بریتانیا در ماه آینده وارد پارلمان شود، که می تواند نظارت بیشتری و اختیارات نظارتی گسترده تری را فراهم کند.

CMA به درخواست اپل پاسخ داد و اصرار داشت که از موضع خود دفاع خواهد کرد و تحقیقات را مطابق با جدول زمانی قانونی ادامه خواهد داد. بیانیه ای از CMA افزود: “ما این تحقیقات را آغاز کردیم تا مطمئن شویم که مصرف کنندگان بریتانیا انتخاب بهتری از خدمات وب تلفن همراه دارند و توسعه دهندگان بریتانیا می توانند در محتوا و خدمات نوآورانه موبایل سرمایه گذاری کنند.”

تحقیقات CMA در مورد اپل از قدرت های سطح بالا برای درخواست اطلاعات گسترده از اپل برای نتیجه گیری و اجرای راه حل های قانونی الزام آور استفاده می کند، که می تواند شامل دستوراتی باشد که اپل را ملزم به ایجاد تغییرات اساسی در رویه های خود می کند. جلسه اولیه رسیدگی به درخواست تجدیدنظر اپل در روز سه شنبه ۲۴ ژانویه برگزار خواهد شد.

اکوسیستم اپل به طور فزاینده ای توسط دولت های سراسر جهان از جمله ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی، اتحادیه اروپا و غیره تحت نظارت شدید قرار می گیرد، با اشتهای روشن از سوی تنظیم کننده های جهانی برای بررسی مواضع فناوری های بزرگ در مورد مسائلی مانند سیاست های فروشگاه App. ، بارگذاری جانبی برنامه و قابلیت همکاری.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.