بررسی گیشه فیلم‌های پژمان جمشیدی.

داشتن چهار فیلم با بیش از دو میلیون مخاطب آماری است که تا همین جا پژمان جمشیدی را تبدیل به یکی از پول‌سازترین بازیگران سینمای ایران در دهه نود می‌کند.

پژمان جمشیدی سال ۹۲ بعد از سریال «پژمان» جلوی دوربین فیلم «آتش‌بس۲» تهمینه میلانی رفت. فیلمی که با ۸۷۰ هزار مخاطب گیشه نسبتا خوبی داشت. دومین قدم او در سینما با «پنجاه کیلو آلبالو» بود فیلمی با بیش از دو میلیون مخاطب که همچنان جزو سه فیلم پرمخاطب این بازیگر است و اگر اکرانش ادامه پیدا می‌کرد احتمالا به آمار بالاتری هم می‌‌رسید.

پژمان جمشیدی در ادامه اولین نقش اصلی‌اش را در «خوب بد جلف» بازی کرد که تبدیل به دومین فیلم او با بیش از دو میلیون مخاطب شد. «لونه زنبور» و «تگزاس» دو کمدی پول‌ساز بعدی جمشیدی در گیشه بودند در این میان چند اثر ناموفق در جذب مخاطب مثل «سوتفاهم»، «هزارتو» و «آذر» هم دیده می‌شوند.

پژمان جمشیدی با «تگزاس۲» با دو میلیون و چهارصد هزار مخاطب پرمخاطب‌ترین فیلم کارنامه‌اش را ثبت کرد اما در ادامه فیلم‌هایش با وجود اینکه موفقیت‌ آثار قبلی‌اش را در گیشه تکرار نکردند اما قدمی در جهت تثبیت او به عنوان بازیگری با توان بازی در نقش‌های متفاوت بودند.

«دینامیت» و فروش ۵۲ میلیاردی اش اما بازگشت پژمان جمشیدی به عنوان یک بازیگر پول‌ساز است. شانزده فیلم اکران شده پژمان جمشیدی در مجموع ۱۵ میلیون مخاطب داشته و میانگین ۹۵۰ هزار تماشاگر آمار بالایی از جذب مخاطب برای بازیگری است که حالا دیگر می‌توان به فروش بالای تک تک فیلم‌هایش امیدوار بود.