بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال از اکران فیلم «گلادیاتور»، فیلمنامه قسمت دوم آن هم به پایان رسید.

فیلم «گلادیاتور» (Gladiator)، تولید سال ۲۰۰۰ یک فیلم نمادین در هالیوود محسوب می‌شود. بسیاری از منتقدان و طرفداران سینما «گلادیاتور» را یکی از تأثیرگذارترین و محبوب‌ترین بلاک‌باستر‌های تمام دوران می‌دانند که به عنوان یک فیلم مسقل و بدون دنباله خوب است، اما به نظر می‌رسد که قرار است دنباله این فیلم هم به زودی راهی سینما‌ها شود و خبر خوب این است که پایان نوشتن این فیلمنامه به صورت رسمی تأیید شده است.

شرکت پارامونت (Paramount) برای اولین بار در نوامبر ۲۰۱۸ از ساخت یک دنباله برای «گلادیاتور» خبر داد و برنامه اولیه این بود که ریدلی اسکات در سال ۲۰۱۹ کار روی این دنباله را آغاز کند؛ با این حال، این کار بنا به دلایل مختلف عقب افتاد و در اوایل سال جاری بود که خبر‌های بیشتری در رابطه با «گلادیاتور ۲» منتشر شد.

ریدلی اسکات بعد از شنیدن خبر‌ها تأیید کرد که کار روی دنباله «گلادیاتور» را آغاز کرده و قرار است پس از پایان فیلمبرداری فیلم «Kitbag»، که یک درام تاریخی با بازی واکین فونیکس در نقش ناپلئون بناپارت است، کار فیلمبرداری «گلادیاتور ۲» آغاز شود.

در آن زمان، تنها چیزی که اسکات گفت این بود که فیلمنامه «گلادیاتور ۲» هنوز در حال نوشته شدن است. با این حال، قبل از نمایش «خانه گوچی» (House of Gucci)، او تأیید کرد که فیلمنامه «گلادیاتور ۲» از قبل آماده شده بود.

اسکات در مصاحبه‌ای با ددلاین اشاره کرد که فیلمنامه فیلم از قبل نوشته شده بود، اما متأسفانه این کارگردان و فیلمنامه‌نویس برنده اسکار جزئیات بیشتری در مورد «گلادیاتور ۲» فاش نکرد. با این حال، با فرض اینکه فیلمبرداری «Kitbag» در سال ۲۰۲۲ آغاز می‌شود، می‌توان پیش‌بینی کرد که فیلمبرداری «گلادیاتور ۲» در اواخر سال ۲۰۲۲ آغاز شود.

راسل کرو که در فیلم اول نقش ماکسیموس، قهرمان اصلی فیلم را بازی می‌کرد، علی‌رغم مرگش در فیلم اول، قرار است دوباره نقش خود را برای دنباله «گلادیاتور» هم ایفا کند. گزارش شده است که داستان «گلادیاتور ۲» حول محور لوسیوس، پسر ملکه روم، لوسیلا و لوسیوس وروس که مرده است، می‌چرخد.