برخی کودکان از آغاز زندگی با چالش‌های بزرگی مواجه هستند و برخی دیگر هم توانایی‌های عجیبی دارند که وجود این توانایی‌ها در یک کودک دور از انتظار است. هر یک از این کودکان منحصر به فرد، یک داستان زندگی باورنکردنی برای گفتن دارند که در ادامه این مطلب به نمونه‌هایی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کوچک‌ترین بچه دنیا

در سال ۲۰۰۶ کودکی در آمریکا متولد شد که تنها ۲۱ هفته سن داشت. این در حالی است که هیچ انسانی در خارج از رحم مادر زودتر از ۲۳ هفته زنده نخواهد ماند، ولی این کودک که آملیا نام داشت زنده ماند. او  که در هنگام تولد تنها ۵۰۰ گرم وزن داشت حتی در آن توانایی گریه کردن را هم نداشت. آملیا با چند ماه زندگی در دستگاه  در بیمارستان از آنجا مرخص شد و هم اکنون با سلامتی زندگی می‌کند.

 

پسر قورباغه‌ای

در سال ۲۰۰۷ در نپال کودکی متولد شد که  پزشکان همچناندر مورد ویژگی های آن شگفت زده اند. این کودک فاقد گردن و سرش بسیار بزرگتر از بدنش بود. همچنین چشمان بسیار بزرگی داشت که اورا شبیه به قورباغه کرده بود. او تنها نیم ساعت زنده بود، اما در همین مدت کم هم توجه جمعیت عظیمی را به خود جلب کرد. مادر این کودک اظهار کرده بود در دوران بارداری هیچ داروی مصرف نکرده است و هیچ مشکل جسمی و روحی در دوران بارداری نداشته است.

 

پسر بچه سه دست

در سال ۲۰۰۸ در چین کودکی به دنیا آمد که در کمال تعجب سه دست داشت. این بیماری بسیار نادر به علت مشکلات ژنتیکی در او به وجود آمد و باعث تشکیل سه دست در او شد. پزشکان پس از یک عمل طاقت فرسا موفق شدند بازوی سوم این کودک را جدا و او را درمان کنند.

 

 پسری با ظاهری شبیه ماهی

در یک اتفاق نادر کودک چینی که با یک بیماری پوستی متولد شده بود، دارای پوستی بود که از سر تا پا با فلس پوشیده شده بود، به همین دلیل به او لقب پسرماهی داده اند. متاسفانه این بیماری یک بیماری لاعلاج است که به علت خارش مداوم و محدودیت حرکتی، کیفیت زندگی را محدود می‌کند. آب سرد و برخی کرم‌های دارویی کمی او را تسکین می‌دهند. این بیماری پوستی  ارثی است و وقتی هر دو والد ژن این اختلال را داشته باشند به کودک منتقل می‌شود. بیش از ۱۶ هزار کودک هر سال با این بیماری به دنیا می‌آیند.

 

دختر  پری دریایی

نوزادانی که با این بیماری به دنیا می‌آیند پاهایشان به هم متصل است. برخلاف بیشتر کودکانی که با سندروم پری دریایی به دنیا می‌آیند، پا‌های شیلو به دلیل مسیر شریان‌های خون اصلی در پاهایش قابل جداسازی نیستند. این بیماری باعث شده شیلو رحم، مثانه یا روده بزرگ نداشته باشد و تنها یک کلیه نسبتا سالم داشته باشد.

او به مدرسه رفت و الهام بخش کودکان سراسر جهان شد و در سال ۲۰۰۹ تولد ۱۰ سالگی خود را جشن گرفت، اما در  همان سال به دلیل تبدیل سرماخوردگی به ذات الریه  و ناتوانی جسمش برای مبارزه با آن به ایستگاه آخر زندگیش رسید.

 

دختر یک ساله با بدنی ۸۰ ساله

وجود یک بیماری و اختلال پوستی نادر در کودک یک ساله چینی سبب شد تا او مانند یک زن ۸۰ ساله به نظر برسد. این دختر که در سال ۲۰۱۱ به دنیا امد “یوکسین” نام دارد و به سبب بیماری اش لقب مادر بزرگ را گرفته است. گفته می‌شود که او به یک بیماری بسیار نادر پوستی بنام کاتیس لاکسا مبتلا است. کاتیس لاکسا به بافت‌های پوستی بدن حمله می‌کند و باعث چروکیدگی، شل شدن اندام‌های پوستی و از بین بردن سلول‌های جوان پوست خواهد شد.

نوزاد۷ کیلویی

در سال ۲۰۰۷ و در سیبری کودکی متولد شد که رکورد سنگین‌ترین نوزاد متولد شده را شکست. او در زمان تولد نزدیک به ۷.۷۵ کیلوگرم وزن داشت. مادر او می‌گوید در زمان بارداری همه چیز مصرف می کرده است و بیشتر غذاهایش حاوی کربوهیدرات بوده است. فرزند قبلی این مادر هم بیش از ۵ کیلوگرم در زمان تولد وزن داشته است.

دختر بچه یک چشم

در سال ۲۰۰۶ دختری به دنیا آمد که تنها دارای یک چشم بر صورتش بود. به گفته پزشکان این دختر بچه هندی به علت استفاده مادرش از قرص‌های ضدسرطانی به این صورت بدنیا آمده بود، این درحالی است که برخی از پزشکان دیگر، تنها مشکلات ژنتیکی را عامل این رخداد می دانند.  این دختر نتوانست زیاد زنده بماند و پس از یک روز فوت کرد.

پسری که سالی ۵ بار می میرد

در شهر گلاسکو در کشور اسکاتلند پسری زندگی می‌کند که دچار سندرمی خاص است که باعث می‌شود قلب او ناگهان از کار بیفتد. قلب او  معمولا در هر حمله ۷ دقیقه از کار می‌افتد و در این مدت اعضای خانواده وی که همگی برای کار با دستگاه شوک الکترونیکی آموزش دیدند وی را کمک می‌کنند. بیماری او  سندرم مرگ ناگهانی  نام دارد.

 

کودکی که از گرما می میرد

کودکی که به خاطر ابتلا به یک بیماری ژنتیکی نادر، بدن او قادر به تبادل حرارت با محیط نیست و در واقع هیچگاه عرق نمی‌کند از موارد عجیب دیگر است. پدر و مادر این کودک مجبورند همیشه او را با استفاده از دستگاه‌ها خنک کننده، اسپری آب و تکه‌های یخ خنگ نگاه دارند، در غیر اینصورت احتمال مرگ کودک بر اثر بالارفتن زیاد دمای بدنش وجود دارد.

 

پسری که همیشه کودک باقی می ماند

در سال ۱۹۸۹ کودکی به دنیا آمد که هنوز ویژگی‌های یک پسربچه با صورت تپل و صدای تیز را دارد. او به دلیل بیماری نادری به نام سندروم هایلندر هنوز به سن بلوغ نرسیده است، زیرا این بیماری روند پیری جسم را بسیار کند می‌کند. به نظر می‌رسد روند رشد او تا نوجوانی عادی بوده و سپس متوقف شده است.