عقاب دریایی استلرز بزرگترین عقاب دنیا که زیستگاه آن نواحی ساحلی شمال شرقی آسیاست و اغلب از ماهی و پرندگان دریایی تغذیه می کند. با وزن متوسط 5 تا 9 کیلوگرم سنگین ترین عقاب دنیا محسوب می شود.

عقاب‌ها می‌توانند از فراز آسمانها شکار خود را ببینند واز نقاط بلند همچون صاعقه بر سر شکار نگون بخت فرود آیند. منقار نیرومند وتندی دارند. منقار عقاب طلائی به پنج سانتی متر می‌رسد. برخی از عقابها منقاری بزرگ‌تر دارند. رنگ و بال و طول و شکل عقابها از منطقه تا منطقهٔ دیگر اختلاف دارد به طوری‌که در عقابهای آسیائی و اوروپائی وآمریکائی تفاوت آن نمایان است. عقابها پاهایی نیرومند و به رنگ زرد و روشن دارند. عقابها برای درهم شکستن شکار خود از منقار و چنگال پاهای خود استفاده می‌کنند. در ادامه با 5 عقاب غول پبکری که در پهنه خاکی زمین زندگی میکند، آشنا خواهید شد.

5. عقاب گر (Bald Eagle)

عقاب گر پرنده شکاری بزرگی است که در آمریکای شمالی زندگی می کند و زیستگاه آن بیشتر کانادا و آلاسکا است. این عقاب بیشتر از ماهی تغذیه می کند و بزرگترین لانه درختی را در میان پرندگان آمریکای شمالی می سازد. این عقاب در اصل گر نیست و سرش پوشیده از پرهای سفید است. طول آن 70 تا 102 سانتیمتر است و فاصله 180 تا 230 سانتیمتر است.

4. عقاب طلایی (Golden Eagle)

عقاب طلایی یکی از مشهورترین پرندگان شکاری نیمکره شمالی است. این پرنده پرهای قهوه ای تیره و قهوه ای روشن (طلایی) دارد. طول آن 66 تا 102 سانتیمتر و فاصله بال هایش 180 تا 234 سانتیمتر است.

3. عقاب هارپی (Harpy Eagle)

عقاب هارپی بزرگترین و قدرتمند پرنده شکاری قاره آمریکا است و معمولاً در لایه تاج پوشش جنگل های بارانی آمریکایی مرکزی و بیشتر برزیل زندگی می کند. وزن آن بین 6 تا 90 کیلوگرم است و طول آن 86.5 تا 107 سانتیمتر و فاصله بال هایش 176 تا 224 سانتیمتر است.

2. عقاب دم گوه ای (Wedge-tailed Eagle)

عقاب دم گوه ای بزرگترین پرنده شکاری استرالیاست که تمام بدنش پوشیده از پر است و بال های بلندی دارد و زمانی تصور می شد که بزرگترین عقاب دنیا باشد. دم آن نیز بسیار متمایز است و شبیه گوه یا الماس است. طول آن 81 تا 106 سانتیمتر و فاصله بالهایش 182 تا 232 سانتیمتر است.

1. عقاب دریایی استلرز (Steller’s Sea Eagle )

عقاب دریایی استلرز بزرگترین عقاب دنیا که زیستگاه آن نواحی ساحلی شمال شرقی آسیاست و اغلب از ماهی و پرندگان دریایی تغذیه می کند. با وزن متوسط 5 تا 9 کیلوگرم سنگین ترین عقاب دنیا محسوب می شود. نام آن از طبیعت شناس آلمانی، گئورگ ویلهلم استلر گرفته شده است. در کل طول آن 85 تا 105 سانتیمتر و فاصله بال هایش 195 تا 250 سانتیمتر است.