اپل، تغییرات اندکی در ساعت های خود در سال 2019 اعمال کرده است و اپل واچ سری 5 مشابه با اپل واچ سری 4 است و تنها دارای صفحه‌نمایش بزرگ‌تر جدید است که سال گذشته معرفی شد. اپل واچ سری 5 در اندازه‌های 40 و 44 میلی‌متر، متناسب با انواع مچ‌های مختلف قابل‌دسترس است و فضای صفحه‌ی نسبتا بیشتری از سری 3 و مدل‌های قبل‌تر از آن دارد.

اپل واچ سری 5 دارای ضخامت 10.7 میلی‌متر بوده و دارای همان طرح مربعی شکل اولیه که در 2015 از آن رونمایی شد می‌باشد. بدون تغییرات در طراحی، ساعت هوشمند اپل سری 5 با همه بندهای ساعت اپل نسل قبلی، کار می‌کند.

همه‌ی مدل‌های ساعت اپل سری 5 دارای یک صفحه‌ی پشتی کریستال و سرامیک سیاه هستند، ویژگی‌ای که در سری 4 برای بهبود اتصال LTE معرفی شد و همه‌ی مدل‌ها دارای قابلیت اندازه‌گیری ECG هستند.

یک تاج دیجیتال وجود دارد که برای اهداف ناوبری قابل‌دسترس است و در کنار آن یک دکمه‌ی جانبی وجود دارد که برای بالا آوردن برنامه‌های متداول و قابل‌استفاده، دسترسی به سرویس‌های اضطراری، تأیید خرید های اپل پی و غیره، استفاده می‌شود.

صفحه‌ی نمایش همیشه روشن

برای معرفی اپل واچ بصورت کامل به سایت هکس استور مراجعه کنید

به‌روزرسانی فناوری صفحه‌نمایش، یکی از تغییرات معدودی است که اپل در ساعت اپل سری 5 آن را اعمال کرده است. دستگاه، اکنون دارای صفحه‌نمایش رتینای همیشه روشن می‌باشد به‌طوری‌که زمان، وضعیت سلامت (عوارض) و سایر اطلاعات همیشه قابل‌رؤیت است و زمانی که صفحه مورداستفاده قرار نمی‌گیرد، هرگز به حالت قبل (خاموش)، برنمی‌گردد.

برای مشاهده‌ی ساعت، نیازی نیست که مچ خود را بالا بیاورید و در صورت استفاده از برنامه‌ی تناسب‌اندام، متریک‌ها و معیارهای تناسب‌اندام، در همه حال قابل‌رؤیت خواهند بود بنابراین می‌توانید پایش کنید که چه مقدار کالری را سوزانده‌اید، چه مقدار دویده‌اید، چه مدت تمرین و ورزش کرده‌اید و …

بااین‌حال، زمانی که مچ پایین می‌آید، جهت حفظ عمر باتری، صفحه‌نمایش تیره‌تر می‌شود، ولی ویژگی‌های کلیدی نظیر عقربه‌های ساعت، در همه حال روشن هستند. لمس ساعت یا بالا آوردن مچ باعث می‌شود تا صفحه‌ی نمایش به حالت کاملاً روشن دربیاید.

به‌منظور فعال‌سازی صفحه‌نمایش همیشه روشن بدون کاهش عمر باتری، اپل، از یک صفحه‌نمایش اکسید و پلی سیلیکون با دمای پایین کم‌مصرف (LTPO) با معماری و ساختار پیکسل آپدیت شده استفاده کرده است که امکان کاهش نرخ رفرش صفحه را از 60 هرتز تا کم‌تر از 1 هرتز، در حالتی که ساعت غیرفعال است می‌دهد.

علاوه بر این آپدیت‌ها و به‌روزرسانی‌ها، ازنظر کیفیت، اپل واچ سری 5 و سری 4، دارای مشخصات و ویژگی‌های صفحه‌ی نمایش یکسانی هستند و دارای روشنایی صفحه‌ی حداکثر 1000 نیت هستند.

مدل‌های ساعت اپل آلومینیومی از گلس یا شیشه‌ی Ion-X برای حفاظت از صفحه‌نمایش استفاده می‌کنند، درحالی‌که مدل‌های استیل ضدزنگ،تیتانیوم و سرامیکی از گلس یا شیشه‌ی کریستال سافایر یا یاقوت کبود استفاده می‌کنند.

گلس کریستال سافایر، مقاومت به خراش بهتری از گلس Ion-X دارند زیرا، کریستال سافایر ماده‌ی سختی است و این بدین معنی است که مدل‌های استیل ضدزنگ، نسبت به خراش و ساییدگی روزمره، مقاوم‌تر هستند.

اپل واچ سری 5 40 میلی‌متری دارای وضوح 324 x 394 پیکسل است، درحالی‌که اپل واچ بزرگ‌تر 44 میلی‌متری دارای وضوح 368 x 448 است. این نشان می‌دهد که برای اپل واچ 40 میلی‌متری، سطح نمایشگر 759 میلی‌متر مربع و برای اپل واچ 44 میلی‌متری، سطح نمایشگر 977 میلی‌متر مربع است.

فیس اپل واچ

اپل، بسیاری از فیس‌های ساعت را در اپل واچ سری 5 با صفحه‌نمایش همیشه روشن بهینه‌سازی کرده است و فیس های جدید نظیر فیس نصف‌النهاری برای این منظور طراحی‌شده‌اند.

در فیس های ساعت، وقتی‌که ساعت غیرفعال است، عناصر خاصی، تیره می‌شوند و این جزییات، بسته به این‌که کدام فیس را می‌خواهید استفاده کنید، متغیر هستند.

cutt.ly

bit.ly

rb.gy