شهر های خطرناک جهان در این مقاله ی از حقایق جالب برای شما جمع آوری شده است . شما باید خطرناک ترین شهر های جهان را به یاد بسپارید تا هیچ وقت حتی به آنجا سفر نکنید. چه برسد به زندگی. با ما همراه باشید.

10- Cape town در آفریقای جنوبی

 

به علت اختلاف طبقاتی و تراکم قشر فقیر در این شهر ، جرم و جنایت در کیپ تاون بیداد میکند. این شهر نسبت به جمعیت خود رکورددار بیشترین تعداد پرونده های تجاوز ، حمله و قتل است. تقریبا به صورت روزانه 50 نفر در cape town به قتل میرسند. جالب ین جاست که این رقم در حال افزایش سریع است. نکته ی بامزه ی دیگر اینجاست که در این شهر برخی شرکت های بیمه ، ماشین ها را بیمه نمیکنند ، زیرا سرقت ماشین در این شهر بسیار مرسوم است.

9- Detroit خطرناک ترین شهر آمریکا

در دیترویت پنج برابر دگر شهر های آمریکا جرم و جنایت رخ میدهد. و این باعث شده است که در یکی از خطرناک ترین کشور های دنیا از لحاظ آزادی حمل اسلحه و جرم های خیابانی ، خطرناک ترین شهر باشد. این مسئله به قدری ججدی است که در برخی مناطق دیترویت مرسوم است که ساکنین پشت درب و پنجره ها را تخته کوب میکنند. و در 2010 حدود 200 هزار نفر ( از جمعیت 700 هزار نفری شهر )از ساکنین دیترویت مهاجرت کردند. چیزی حدود 30 درصد جمعیت شهر !!

8- Acapulco از مکزیک

در رتبه ی هشتم شهر های خطرناک جهان آکاپولکوی مکزیک قرار دارد. این شهر یکی از قدیمیی ترین شهر های ساحلی توریستی مکزیک است. اما بار ها گزارش شده است که پلیس شهر از توریست ها اخاذی میکند و آنها را تهدید میکند. همچنین این شهر یکی از محبوب ترین اماکن برای قاچاقچیان مواد مخدر است. پلیس فاسد ، و دلالان مواد مخدر باعث شده است که در این شهر قتل و حملات مسلحانه افزایش پیدا کند. تقریبا احتمال این که هرازگاهی در نقاط شهر جنازه های که به صورت فجیعی سلاخی شده اند ، پیدا شود بالا است.

 

7-بغداد از عراق

در دومین شهر پرجمعیت عراق به علت اختلافات مذهبی و غیره ، احتمال درگیری مسلحانه و انفجار های انتحاری و حملات تروریستی…. بسیار بالا است. در 2012 بغداد به عنوان یکی از پرخاشگر ترین شهرها در خصوص توریست ها و غریبه ها انتخاب شد. تقریبا روزانه تعداد زیادی از ساکنین بغداد به قتل میرسند.

6- دمشق سوریه

تقریبا اکثر فیلم های داعش در دمشق ضبط شده است. جنگ های داخلی دومین شهر پرجمعیت و پایتخت سوریه را به نابودیک کشیده است و ساکنین از سنین نوجوانی به ارتش میپیوندند. سوریه یکی از خطرناک ترین کشور های جهان است و طبیعی است که حداقل یکی از شهر های این کشور در این لیست قرار گیرد. قتل ، شکنجه و حبس حتی برای کودکان نیز استثنا قائل نشده است.

 

5- Freetown از سیرا لئون

سازمان های مسافرتی به شدت توصیه میکنند که حتی به مدت کوتاه به این شهر سفر نکنید. پایتخت و پرجمعیت ترین شهر سیرا لئون یکی از شایع ترین شهر ها برای بیماری ایبولا است. تقریبا 30 درصد نرخ شیوع ایبولا برای این شهر گزارش شده است. و بارها این شهر برای کنترل این بیماری قرنطینه شده است. در کنار ویروس ایبولا جرم و جنایت در این شهر زیاد است. و 50 هزار نفر تا به حال برای جنگ ها داخلی به قتل رسیده اند. این شهر یکی از بدترین شهر ها از لحاظ سلامت و بهداشت انتخاب شده است. متوسط سن و امید به زندگی در این شهر 46 سال تخمین زده شده است.

4- Mogadishu از سومالی

در رتبه ی چهارم شهر های خطرناک جهان موگادیشو یعنی پایتخت سومالی قرار دارد. این شهر جزو نواحی جنگی سومالی است. جنگی همیشگی میان دولتمردان و القاعده. همان گروه تروریستی که روزگاری توسط بن لادن هدایت میشد. امروزه میلیون ها دلار برای دستگیری رهبر جدید القاعده جایزه تعین شده است. پایگاه های مسافرتی اخطار جدی میدهند که به این شهر ابدا مسافرت نکنید. و هشدار میدهند که اگر مسافرت کردید هرگز تنها در خیابان ها پرسه نزنید. چرا که ، تجاوز ، بمب گذاری ، آدم ربایی و حملات مسلحانه در این شهر بیداد میکند.

 

3- Ciudad Juarez از مکزیک

این شهر پر خطر ترین شهر مکزیک است. تقریبا هر روز تعداد زیادی قتل و جنایت در این شهر توسط گروه های مواد مخدر شهر رخ میدهد. تقریبا هزار پرونده ی حل نشده هر سال در این شهر گزارش میشود. تقریبا هر ساله 400 زن در این شهر گم میشوند. در این شهر قتل ها با جدا کردن اعضای بدن رخ میدهند و گور ها عمومی در این شهر رواج دارد.

2- kabul پایتخت افغانستان

تقریبا بیشترین تعداد حملات مسلحانه و انفجار های انتحاری ، آدم ربایی و … در این شهر اتفاق می افتد. که باعث شده است که آدم ربایی غریبه ها و خارجی ها در کابل گزارش نشود. اکثر این اتفاقات توسط نیرو های تروریستی اتفاق می افتد.

 

1- San Pedro Sula از هندوراس

این شهر چندین سال است که به صورت پشت سر هم به- عنوان خطرناک ترین شهر جهان انتخاب شده است. قاچاق وسیع کوکائین ، رخداد زیاد گردباد ، حملات خونبار مسلحانه و فقر زیاد ناشی از رخداد های طبیعی باعث شده است که امنیت شهر به شدت کاهش یابد و سالانه افراد زیادی در این شهر جان خود را از دست بدهند.

منبع:ایرابرود