گورستان و یا آرامستان‌ها در بیشتر اوقات باعث اندوه و غرق شدن در افکار تیره و تار می‌شود. با این اوصاف وقوع حوادث غیر طبیعی در گورستان‌ها دور از ذهن نیست. اکثر ما تحمل دیدن گورستان‌ها در طول شب را نداریم حتی اگر عزیز در گذشته‌ای مهمان آن مکان باشد. اما هستند اماکنی که در طول روز هم باعث وحشت افراد زیادی شده اند. تصویر ۷ گورستان عجیب و غریب در گزارش پیش رو آورده شده است و هر کدام از این قبرستان‌ها داستان وحشتناک و حقیقت جالبی را در سینه دارند.

۱. گورستان سن میشل ونیز ایتالیا

 

ونیز یکی از جاذبه‌های توریستی جهان است. اما گورستان سن میشل جایی است که گذر کمتر کسی به آن می‌افتد. از ۱۸۰۷ تا امروز عده زیادی از مردم روح در این مکان دیده اند. این شایعات باعث شده است که این گورستان به حال خود رها شود.

۲. گورستان هایگ گیت لندن

 

گورستان از ۱۹۶۰ شاهد اتفاقات عجیبی بوده که تا امروز پاسخی برایش پیدا نشده است. مردم محلی ادعا می‌کنند. پشت نرده‌های محافظ این گورستان یک خون آشام زندگی می‌کند. شاهد این مدعا پیدا شدن حیوانات مرده‌ای است که تا آخرین قطره خونشان از بدن کشیده شده است. مردم محلی برای شکار خون آشام دست به کاوش‌های بسیاری زدند. اما کوچک‌ترین اثری از او نیافتند.

۳. گورستان گری فریرز کی رک یارد ادینبورگ

 

در پایتخت اسکاتلند گورستانی قرار دارد که خانه آخرت عده زیادی از افراد مشهور این کشور است. مشکل این گورستان از وقتی آغاز شد که عده‌ای بدون اجازه و کاملا دزدانه وارد مقبره مرد بی خانمانی به نام جرج مک کنزی شدند. به گزارش سماتک از آن پس افرادی که برای سر زدن به گور آشنایان و اعضای خانواده خود به این گورستان می‌روند. از طرف موجودی نامرئی مورد حمله قرار می‌گیرند. در مواردی حتی زخمی شده و یا از طرف موجودی مجهول گاز گرفته میشوند. عده‌ای نیز در این مکان بیهوش شده اند.

۴. گورستان بوناونتور بلغارستان

 

شهدای ملی این کشور در این گورستان آرمیده اند. اما بیشتر از ارواح مجسمه‌های بسیار عجیب این مکان باعث شهرتش شده است. یکی از مجسمه‌های عجیب متعلق به گریس واتسن دختر کوچکی است که در این گورستان آرمیده است. اطراف مجسمه دختر هدایای زیادی قرار دارد؛ و بنا به ادعای افراد محلی اگر یکی از هدیه‌ها از کنار مجسمه برداشته شود مجسمه اشک می‌ریزد!

۵. گورستان گلاس نوین ایرلند

 

یکی از معروفترین گورستان‌های ایرلند بی شک گورستان شهر دوبلین است. در این مکان چند فرد بسیار مشهور به خواب ابدی فرو رفته اند. اما مسئله‌ای که آن را در سال‌های اخیر سر زبان‌ها انداخته است. دزدی از اجساد است. به همین دلیل محافظینی برای گورستان در نظر گرفتند که همراه سگ‌های شکاری در ساعات شب نگهبانی دهند. اما هیچکس در این رابطه دستگیر نشد. همچنان اجساد این مکان از دل خاک بیرون کشیده شده رو به آسمان می‌خوابند.

۶. گورستان قیامت ایالت متحده آمریکا

 

در ارتباط با گورستان قیامت شیکاگو داستان ناراحت کننده‌ای وجود دارد. در مراسم تدفینی که در این گورستان برگزار شد دختر کوچکی شرکت کرد. به محض ترک گورستان دختر کوچک به قتل رسید. از آن روز به بعد افرادی که سوار بر خودروهایشان از نزدیک گورستان می‌گذرند. دختر کوچکی را می‌بینند که گوشه خیابان ایستاده است و از رانندگان می‌خواهد او را سوار کرده جلوی در گورستان پیاده کنند. افرادی که خواهش او را بر آورده کرده او را مقابل در گورستان پیاده کرده اند ادعا میکنند دخترک به راحتی از جلوی چشمانشان محو شده است.

۷. گورستان سالم ایالت متحده آمریکا

 

جادوگران زیادی در این شهر زندگی می‌کردند. یک روز مردم شهر قیام کرده تمام جادوگران را دستگیر و به قتل رساندند. برای آن‌ها کلیسای کوچکی ساخته در حیاط کلیسا کشته هایشان را دفن کردند. از گورستان جادوگران چه چیز ترسناک‌تر وجود دارد!

 

منبع: تالاب