افرادی که همیشه دنبال مکان های رویایی برای گردش و سفر هستند و البته جیبشان هم پر از پول است، تفریح دریایی جدیدی برایشان مهیا شده که هم فال است و هم تماشا؛ خانه های قایقی.

اتاق های زیر دریا، هتل های زیر آب، ویلاهای لاکچری، سواحل و جزیره های شخصی گزینه های انتخابی ثروتمندان جهان بوده و همچنان هم هست اما در سال های اخیر ویلا-قایق ها محبوبیت بیشتری یافته اند و گزینه های جذاب تری برای تفریح و سفر بشمار می روند.

برای اینکه با ۱۰ نمونه از لوکس ترین و مجهز ترین خانه های قایقی جهان آشنا شوید از شما دعوت می کنیم تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

۱- خانه های شناور روی آب

خانه های شناور با هدف تجربه ی زندگی روی آب طراحی شده اند و علاوه بر خلاقیت، تجربه ای منحصربه فرد از زندگی را رقم می زنند. ویلاهای لوکس در فضایی که دورتادور ساکنین آن را طبیعت فراگرفته یک زندگی فوق العاده رویایی برای آنها به ارمغان می آورد.

این خانه قایقی توسط آرشیتکتی سنگاپوری الاصل به نام Dymitr Malcew طراحی شده است. این خانه فوق مدرن دارای پنجره های بلند – از زمین تا سقف – است و همه آنها را می توان باز کرد و از هوا و زیبایی طبیعت غرق در لذت شد.

۲- اسب دریایی شناور

اقامتگاه فوق لاکچری «قلب اروپا» در شهر دبی چند سال پیش یکی از لوکس ترین خانه های شناور بر روی آب خود را معرفی کرد که The Floating Seahorse نام دارد؛ یعنی اسب دریایی شناور. این خانه در اطراف جزیره سن پترزبورگ واقع شده و در زمان ساخت یک پروژه عظیم ۵ میلیارد دلاری بشمار می رفت.

این خانه ای که نیمی از آن زیر آب و نیمی دیگر روی آب است، یک تراس بسیار بزرگ، اتاق های نشیمن داخلی و کابین های زیردریایی دارد.

خانه های شناور سی هورس در نتیجه ی بیش از ۵ هزار ساعت تحقیق و ۱۳ هزار ساعت طراحی و مهندسی ساخته شده است.

جالب است بدانید این خانه های نزدیک به ۳ میلیون دلار قیمت دارند و تا سال ۲۰۱۵ میلادی، قبل از اینکه مراحا ساخت تکمیل شود، ۶۰ واحد از آنها فروخته شد.

۳- خانه-قایقی براوادا اطلس سری X

کمپانی قایق های تفریحی Bravada نمونه لوکسی از خانه های قایقی طراحی و عرضه کرده است که برای تجربه ی یک زندگی تشریفاتی و جذاب روی آب های جهان بهترین گزینه است. خانه-قایقی براوادا اطلس ۲۰۲۰ سری X یک وسیله نقلیه دریایی ۴ طبقه است که ۱۶ اتاق خواب، ۵ سرویس بهداشتی، ۲ آشپزخانه، یک وان حمام، محل فرود هلی کوپتر، سالن سینما و …. دارد. مثل یک رویایی واقعی است این خانه قایقی.

بدون شک این بزرگ ترین و مجهزترین خانه قایقی جهان است.

۴- خانه-قایقی براوادا اطلس سری V

در خانه قایقی سری اکس براودا باید تعدادتان زیاد باشد تا از همه امکانات آن بتوانید استفاده کنید. اما براوادا یک خانه قایقی دیگری به نام اطلی سری V هم عرضه کرده است که محل مخصوص روشن کردن آتش، حمام آفتاب گرفتن، سیستم صوتی لوکس، ۵ اتاق خواب، دو سرویس بهداشتی و …. دارد. زندگی و تفریح در این خانه ی قایقی جذاب و شناور می تواند رویای هر عاشق سفری باشد.

۵- خانه قایقی لوکس استاتوس

Status Luxury Houseboats یک کمپانی استرالیایی است که قایق های فوق العاده مجهز را در دریاچه الیدون در ویکتوریا به فروش می رساند. تمامی این قایق های ویلا مانند به صورتی دستی ساخته می شوند و بر اساس سفارش مشتری امکاناتی به آن اضافه یا مواردی از آن حذف می شود. این قایق های کاملا لوکس هستند و می توان زندگی جذاب و متفاوتی را به طور موقت روی آنها تجربه کرد.

۶- کشتی خصوصی قابل سکونت

این کشتی خصوصی و تفریحی همانند یک ویلا، تمامی امکانات لازم برای زندگی و سکونت را در خود دارد. این خانه قایقی حدود ۲۳ متر مساحت دارد. طراحی آن کاملا مدرن است.

۷- خانه قایقی KATHARINE

این قایق را «خانه قایقی جنتلمن های سنتی» توصیف می کنند. این قایق کاملا مبله است و ۶ کابین مخصوص مهمان دارد. از دیگر امکاناتش می توان به فضای غذاخوری رسمی و عرشه مخصوص استراحت اشاره کرد.

۸- قایق شناور روی آب The Whitewater

کمپانی خانه های قایقی وایت در کشور استرالیا، خانه های شناور بسیار لوکس ارائه می دهد که Whitewater یکی از آنهاست. این قایق دارای ۴ تا ۶ اتاق خواب، ۴ سرویس بهداشتی لوکس با استخر برگ روی عرشه دارد. آشپزخانه خانه مهندسی ساز و دیزاین شده است.

۹- خانه قایقی The Driftwood

از سال ۱۹۱۸ میلادی، Amels Holland مشغول طراحی و ساخت خانه های قایقی و کشتی های خصوصی است. Driftwood یک مدل راحت و بدون زرق و برق فراوان است که ۶ سوئیت مخصوص ۱۲ مهمان دارد.

۱۰- خانه قایقی فنلاند

این خانه های شناور روی آب را می توانید برای چند ساعت، چند روز یا چند ماه کرایه کنید. حتی می توانید آنها را خریداری کنید و در رودخانه های فنلاند سبک زندگی متفاوتی را تجربه کنید.