مکان‌های ترسناکی در جهان وجود دارد که هرکسی جرات پا گذاشتن در آن‌ها را ندارد.

مکان‌هایی در جهان وجود دارد که در هر گوشه آن‌ها رمز و رازی نهفته است. قصد داریم در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره کنیم.

اما به شما هشدار می‌دهیم، اگر قلبتان ضعیف است مواظب خودتان باشید و اگر شجاع هستید مطلب را تا انتها بخوانید.

قبرستان قدیمی یهودیان (Old Jewish Cemetery)، پراگ، جمهوری چک

 

 

نزدیک به چهار قرن، بین سال‌های ۱۴۳۹ تا ۱۷۸۷، در قبرستان یهودیان مراسم خاکسپاری مردگان انجام شده است. در این قبرستان نسبتاً کوچک تقریبا ۱۰۰.۰۰۰ نفر دفن شده اند، اما تنها ۱۲.۰۰۰ قبر در آن وجود دارد. مسئولین قبرستان روی قبر‌های قبلی خاک ریخته و مرده دیگری را روی آن دفن کرده اند. در برخی از نقاط قبرستان بیش از ۱۲ قبر روی هم قرار گرفته است. به مرور زمان این خاک‌های روی هم انباشته شده فرو ریخته و اجساد و سنگ قبر‌های زیرین بیرون افتاده اند. سنگ قبر‌های قدیمی به سنگ قبر‌های جدیدتر فشار آورده و آن‌ها را کج کرده اند. در نتیجه نمای این قبرستان بسیار غیرطبیعی و البته ترسناک شده است.

جزیره عروسک ها (The Island of Dolls) ، مکزیک

 

یک جزیره عجیب و متروکه در مکزیک وجود دارد که پر است از عروسک‌های ترسناک که از درخت‌ها آویزان شده اند. گفته می‌شود که در سال ۱۹۵۰ یک فرد ولگرد به نام جولین سانتانا باررا (Julián Santana Barrera) شروع به جمع آوری عروسک‌های دور انداخته شده در میان زباله‌ها کرده و برای آرامش روح دختربچه‌ای که در آب‌های آن حوالی غرق شده بود آن‌ها را از درخت‌های جزیره آویزان کرده است. باررا خود نیز در سپتامبر ۲۰۱۱ در آب‌های این جزیره غرق شد. اکنون بیش از ۱.۰۰۰ عروسک در این جزیره متروکه وجود دارد.

جزیره هاشیما (Hashima Island)، ژاپن

 

 

ساختمان‌های جزیره هاشیما قبلاً محل سکونت کارگران معدن زغال سنگ بوده و در سال ۱۸۸۷ بنا شده اند. در سال ۱۹۵۹ این مکان یکی از شلوغ‌ترین مکان‌های زندگی در جهان شمرده می‌شد به طوری که این جزیره با خط ساحلی به طول تنها یک کیلومتر میزبان ۵.۲۵۹ نفر از کارگران ژاپنی بوده است. سرانجام مقامات به این نتیجه رسیدند که استخراج زغال سنگ از این معدن صرفه اقتصادی ندارد در تنیجه معدن را در سال ۱۹۷۴ تعطیل کردند. خوابگاه‌های کارگران نیز به یکی از مکان‌های ترسناک جهان تبدیل شد.

دَیر استخوان‌ها (Chapel of Bones)، پرتغال

 

 

این دَیر کوچک در قرن ۱۶ میلادی توسط یک راهب فرانسیسی ساخته شد. دَیر استخوان‌ها مساحت زیادی ندارد. طول این دیر تنها ۱۸.۶ و عرض آن ۱۱ متر است و استخوان ۵.۰۰۰ راهب در آن قرار دارد. روی سقف این دَیر مخوف نوشته شده است: “Melior est die mortis die nativitatis” یعنی روز مرگ از روز تولد بهتر خواهد بود.

جنگل خودکشی (Suicide Forest)، ژاپن

 

جنگل خودکشی نام غیر رسمی جنگل آئوکیگاهارا (Aokigahara) است که در جزیره هونشو (Honshu) ژاپن قرار دارد. این جنگل بدنام محل خودکشی افرادی است که از زندگی خود خسته شده اند. جنگل خودکشی جایگاه ویژه‌ای در افسانه‌های ژاپنی دارد و ژاپنی‌ها بر این عقیده اند که این مکان توسط ارواح و اجنه تسخیر شده است. این جنگل بعد از پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) در سانفرانسیسکو معروف‌ترین مکان خودکشی در جهان به شمار می‌آید. بر در ورودی این جنگل نوشته شده: “زندگی شما هدیه باارزش والدینتان است. به خانواده خود فکر کنید. رنج خود را تنهایی تحمل نکنید. با شماره ۲۲-۰۱۱۰ تماس بگیرید.

بیمارستان روانی متروکه (Abandoned psychiatric hospital)، پارما، ایتالیا

 

این بنا که روزگاری یک بیمارستان روانی بوده اکنون توسط یک هنرمند برزیلی به نام هربرت باگلیونه (Herbert Baglione) به یک نمایشگاه هنری تبدیل شده است. وی از حس بیمارگونه این مکان الهام گرفته و طرح‌هایی از بیماران روانی در حال شکنجه را روی دیوار و کف این ساختمان به تصویر کشیده است.

کلیسای سنت جرج (St. George’s church)، جمهوری چک

 

 

این کلیسا در روستای لوکووا (Lukova) واقع شده است و در سال ۱۹۶۸ پس از آن که در حین مراسم دعا قسمتی از سقف آن فرو ریخت متروکه شد. اخیراً هنرمندی به نام ژاکوب هادراوا (Jakub Hadrava) مجموعه‌ای از مجسمه‌های ترسناک را در این کلیسا قرار داده و حال و هوایی شیطانی به این مکان بخشیده است.

دخمه‌های پر از اسکلت پاریس (Catacombs of Paris)، فرانسه

 

 

شبکه‌ای از تونل‌ها و گودال‌های پیچ در پیچ در زیر شهر پاریس وجود دارد. بر اساس منابع مختلف طول تمامی این تونل‌های بین ۱۸۷ تا ۳۰۰ متر برآورد می‌شود. از پایان قرن ۱۸ میلادی تاکنون باقیمانده اجساد حدود ۶ میلیون نفر در این مکان دفن شده است.

سنترالیا (Centralia)، پنسیلوانیا، آمریکا

به علت آتشی زیرزمینی که ۵۰ سال پیش در این منطقه در نتیجه سوختن زعال سنگ روشن شده و تا امروز نیز همچنان از آن دود بلند می‌شود تعداد ساکنان شهر سنترالیا از ۱.۰۰۰ نفر در سال ۱۹۸۱ به تنها ۷ نفر در سال ۲۰۱۲ رسیده و بقیه ساکنان این منطقه را ترک کرده اند. در طراحی بازی تپه خاموش (Silent Hill) و فیلمی به همین نام در ژانر وحشت از این مکان الهام گرفته شده است.

بازار آکودِسِوا (Akodessewa market)، توگو

 

 

این بازار اشیا و گیاهان جادویی در شهر لومه پایتخت توگو واقع شده است. مردم اهل توگو، غنا و نیجریه به آیین خاصی به نام وودوو (Voodoo) باور داشته و برای عروسک‌ها قدرت جادویی قائل هستند. مجموعه اشیایی که در آکودِسِوا یافت می‌شود بسیار غیرمتعارف است. در این بازار از جمجمه یک گاو نر بزرگ گرفته تا سر خشک شده میمون، بوفالو و پلنگ و دیگر اقلام “جادویی” را می‌توان یافت.

جزیره طاعون (Plague)، ایتالیا

 

پوویجلیا (Poveglia) یکی از معروف‌ترین جزایر دنیا است که در دریاچه ونیز در شمال ایتالیا واقع شده است. بر طبق ادعا‌ها از زمان روم باستان این جزیره محلی برای نگهداری افراد مبتلا به طاعون بوده و بیش از ۱۶۰.۰۰۰ نفر در این جزیره دفن شده اند. مردم ایتالیا بر این باروند که ارواح مردگان در گوشه و کنار این جزیره پرسه می‌زنند. علاوه بر تاریخچه تاریک این جزیره ادعا شده است که در یک مرکز روانشناختی که در این جزیره احداث شده بود از بیماران بعنوان نمونه برای انجام آزمایشات روانشناختی استفاده می‌شده و در واقع بیماران را شکنجه روحی می‌داده اند. از اینرو برخی از محققان امور ماوراءالطبیعه این جزیره را به عنوان یکی از مخوف‌ترین مکان‌های روی زمین معرفی کرده اند.

تپه صلیب‌ها (Hill of Crosses)، لیتوانی

 

تپه صلیب‌ها در کشور لیتوانی محل براافراشته شدن تعداد زیادی صلیب (جمعاً حدود ۵۰.۰۰۰) است. این تپه اگر چه ظاهری شبیه گورستان دارد، اما در واقع گورستان نیست. باور عمومی مردم محلی بر این است که کسانی که در این محل صلیب بگذارند در زندگی خود کامیاب خواهند شد. نمی‌توان با قاطعیت گفت که چه کسی و در چه زمانی و به چه دلیلی اولین صلیب را در این منطقه برافراشته و تاکنون از راز این تپه رمز گشایی نشده است.

محل دفن مومیایی‌های کابایان (Burial place of the Kabayan Mummies)، فیلیپین

 

مومیایی‌های کابایان در سال‌های ۱.۲۰۰ تا ۱.۵۰۰ میلادی در این مکان دفن شده اند. به گفته افراد محلی ارواح این افراد هنوز هم در این مکان پرسه می‌زنند. اجساد این مردگان با استفاده از ترکیبات خاصی مومیایی شده است و با توجه به تلاش‌های صورت گرفته برای سرقت این مومیایی ها، از این مکان به شدت محافظت می‌شود. شاید از خود بپرسید که چه دلیلی دارد کسی یک مومیایی را به سرقت ببرد! یکی از کسانی که سعی کرده بود از این محل دزدی کند در جواب سوال ما گفت که وی این کار را حق خود می‌داند، زیرا یکی از این مومیایی‌ها  متعلق به جد وی خواهد بود.

پل اورتون (Overtoun Bridge)، اسکاتلند

 

 

این پل قوسی بسیار قدیمی در نزدیک روستای میلتون (Milton) در اسکاتلند قرار دارد. در اواسط قرن نوزدهم حوادث عجیبی در این مکان اتفاق افتاد. ده‌ها سگ خود را از ارتفاع ۱۵ متری این پل به پایین پرت کرده و اکثر آن‌ها در برخورد با صخره‌های پایین پل کشته شدند. تعدادی هم که زنده ماندند بعد از نجات توسط افراد محلی باز تلاش کردند که خود را از بالای پل پایین بیاندازند. به دلایلی ناشناخته این پل به مکان خطرناکی برای حیوانات تبدیل شده است.

غار آکتون تونیچیل موکنال (Actun Tunichil Muknal Cave)، بلیز

 

این غار در فاصله کوتاهی از شهر سَن ایگناسیو (San Ignacio) در کشور بلیز واقع شده و به عنوان بخشی از منطقه حفاظت شده طبیعی کوهستان تاپیر (Tapir Mountain Nature Reserve) شواهد بسیاری از تمدن مایا را در خود جای داده است. در بخشی از غار که به آن “معبد” گفته می‌شود مایا‌ها انسان‌ها را قربانی می‌کرده اند، زیرا بر این باور بودند که از این مکان می‌توانند به عالم مردگان وارد شوند.

 

قلعه لیپ (Leap Castle)، ایرلند

 

قلعه لیپ در منطقه کونتی اوفالی (County Offaly) ایرلند واقع شده و یکی از مخوف‌ترین قلعه‌های جهان به شمار می‌آید. در داخل قلعه یک سیاهچال بسیار بزرگ قرار دارد که کف آن از تیغه‌های چوبی نوک تیز عمودی پر شده است. این سیاهچال حین مرمت قلعه توسط کارگران کشف شد و مدت زمان زیادی طول کشید تا آن‌ها توانستند تمامی استخوان‌های موجود در این سیاهچال را با چندین کامیون به بیرون از قلعه منتقل کنند. به عقیده مردم محلی ارواح کسانی که در این سیاهچال کشته شده اند در این قلعه حضور دارند.

گورستان چاوچیلا (Chauchilla Cemetery)، پرو

 

گورستان چاوچیلا در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر نازکا (Nazca) در ساحل جنوبی پرو واقع شده است. این گورستان دسته جمعی در دهه ۱۹۲۰ کشف شد. محققان توانستند بقایای اجسادی با قدمت ۷۰۰ سال را در این گورستان پیدا کنند. آخرین مراسم تدفینی که در این گورستان انجام گرفته در قرن ۹ میلادی بوده است. گورستان چاوچیلا یک ویژگی منحصربفرد دارد و آن این است که مردگان این قبرستان برای رسیدن به آرامش در حالت خاصی قرار داده شده اند. تمامی اجساد در حالت چمباتمه قرار گرفته و لبخند خاصی بر صورت دارند. به لطف آب و هوای خشک کشور پرو این اجساد به مقدار زیادی دست نخورده باقی مانده اند.

منبع: روزیاتو