برخی از زنان که به دنبال خاص بودن هستند حاضر شده‌اند از زیورآلات بسیار عجیبی استفاده کنند که هر ببینده‌ای را خیره کند.

بیشتر زنان و دختران در جهان پیگیر جدیدترین زیورآلات هستند و سعی می‌کنند مد روز یا بر اساس علاقمندی و تناسب داشتن آن با شخصیت و تیپ ظاهری خود از آن استفاده کنند.

در این میان برخی از طراحان ایده‌های بسیار عجیب و غریبی دارند که تنها قشری خاص به استفاده از آنان راضی می‌شوند.

تلویزیونی کیفی

یکی از زیور آلات عجیب و بی نظیر کیف طراحی شده با صفحه نمایشگر ۷ اینچی بوده است که در هفت رنگ عرضه شده است و می‌توان لوح فشرده یا فایل صوتی و تصویری در آن کیف قرار داد تا در نمایشگر آن پخش شود.

جواهری شبیه قطره اشک

«اریک کلارینبک» طراحی است که قطعه جواهری را به شکل قطرات اشک چشم انسان طراحی کرد. این جواهر نادر به یک لنز وصل شده است تا بتوان از آن استفاده کرد و دقیقا تداعی کننده اشک چشم باشد. این طراحی حیرت انگیز با تابش نور خورشید، درخشش خیره کننده‌ای دارد.

دندان دستبندی

از دیگر زیورآلات عجیب و غریب دستبندی است که به صورت دندان انسان طراحی شده و بسیار طبیعی به نظر می‌آید.

کیف دستی پر شده سیلیکون

کیف دستی زنان از جمله زیورآلاتی است که هر برندی به دنبال جذب مخاطب برای آن است. یکی از طراحان در شهر میلان ایتالیا تصمیم گرفت برای جذابیت هر چه بیشتر و جان بخشیدن به پوست تمساح، شترمرغ و مار داخل آن را از سیلیکون پر کند و روی آن را با نقره و طلای ۱۸ عیار پوشش دهد.

چتری شبیه یک کلاه

ترکیب ایده کلاه و چتر را «نوبریلا» نامگذاری کرده اند، زیرا کلاهی است که سر را کامل پوشانده و چتر آن روی شانه‌ها قرار می‌گیرد تا بدن را از رطوبت باران و برف حفظ کند و در عین حال دستان فرد آزاد باشد.