اتوبوس یکی از وسایل نقلیه‌ای است که در بسیاری از کشورهای دنیا بخش قابل توجهی از جابه‌جایی‌های افراد توسط آن انجام می‌شود.

تنوع اتوبوس‌ها بسیار بالا است و هر ساله شاهد تولید اتوبوس‌های پیشرفته و جدیدتری در نقاط مختلف جهان هستیم. در میان اتوبوس‌های تولید شده، اتوبوس‌های خاص و لوکسی وجود دارد که شهرت جهانی یافته‌اند. سفر به خیلی از مناطق تنها از طریق زمینی و با استفاده از اتوبوس امکان‌پذیر است و کافی است بلیط اتوبوس را تهیه کنید تا بتوانید به مقصد مورد نظر سفر کنید. اگر می‌خواهید با عجیب‌ترین اتوبوس‌های جهان آشنا شوید با ما همراه باشید.

منحصربه‌فردترین اتوبوس‌های دنیا

در برخی از کشورها اتوبوس‌های عجیبی وجود دارد که بسیار جالب هستند و در ساخت آن‌ها ذوق و خلاقیت خاصی به کار رفته است. با برخی از این اتوبوس‌ها تورهای ویژه‌ای برگزار می‌شود که طرفداران بسیاری دارند و مسافرت با آن‌ها می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. از خاص‌ترین اتوبوس‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

اتوبوس فضایی

این اتوبوس بسیار جالب است و با نام JL421 شهرت یافته است. زمانی که شما برای نخستین بار این اتوبوس را مشاهده می‌کنید یک تانک با بدنه تمام آهنی می‌بینید که شبیه تانک‌های کهکشانی است و به‌سختی می‌شود باور کرد که این وسیله اتوبوس است. اتوبوس فضایی در مجموع ۱۰ نفر گنجایش دارد که ۵ نفر می‌توانند در داخل کابین آن بنشینند و ۵ نفر دیگر می‌توانند از سقف اتوبوس برای رسیدن به مقصد استفاده کنند.

اتوبوس راه‌آهن

اتوبوس‌های راه‌آهن طرفداران بسیاری دارند و از ایمنی بالایی برخوردار هستند. ایده به کار رفته در ساخت این اتوبوس موجب شد که افراد بتوانند با استفاده از اتوبوس‌های بین شهری ریلی سفر سریع‌تری را تجربه کنند. اتوبوس‌های راه‌آهن با سرعت بسیار مناسبی بین خطوط ریلی حرکت می‌کنند در نتیجه سفر با آن‌ها با خطر کمتری همراه است و برای افرادی که از مسافرت با اتوبوس‌های بین شهری می‌ترسند، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

اتوبوس پدالی

هند دومین کشور پرجمعیت است و همیشه شاهد تولید اتوبوس‌های عجیب و غریب از این کشور هستیم. اتوبوس‌های پدالی که بیشتر به‌عنوان سرویس مدرسه در هند استفاده می‌شوند در واقع از قراردادن اتاقک یا محل بار روی یک دوچرخه ساخته شده‌اند.

اتوبوس با موتور جت

این اتوبوس بسیار عجیب توسط فردی در انگلستان تولید شد که به‌شدت عاشق سرعت بود. او اتوبوس را به‌نحوی ساخته که قادر است با موتور جت حرکت کند. برای ساخت بدنه اتوبوس از ورقه‌های آلومینیوم استفاده شده؛ اما با دلیل امنیت پایینی که دارد، نمی‌توان خیلی از آن استفاده کرد. از زمان ساخت اتوبوس موتور جت تاکنون چندین بار بیشتر مورد استفاده قرار نگرفته است؛ زیرا احتمال آنکه در سرعت‌های بالا اتوبوس متلاشی شود بسیار زیاد است.

اتوبوس دو چهره

شنیدن نام این اتوبوس شاید بسیار تعجب برانگیز است و تصور اینکه اتوبوسی دو چهره داشته باشید، غیر ممکن باشد؛ اما طراحی به نام تام کندی در آمریکا با ایده چسباندن دو اتوبوس از سقف به یکدیگر، نظر همگان را به اختراع خود جلب کرد. این اتوبوس که از به‌هم‌چسبیدن سقف دو اتوبوس تولید شده است، طرفداران بسیاری دارد و امروزه در آمریکا از آن به‌عنوان سرویس مدرسه استفاده می‌کنند. اتوبوس دو چهره به‌قدری برای بچه‌ها جذاب است که همیشه بر سر سوار شدن به سرویس با یکدیگر جنگ و دعوا دارند.