چای‌هایی در بازار است که از نظر قیمت بسیار گران فروخته می‌شوند.

۵- Yellow Gold Tea Buds

این چای به خاطر این گران است، زیرا برگ‌های آن از طلای ۲۴ عیار پوشیده شده است. این یک نوع بسیار نادر چای است، زیرا فقط در یک مکان خاص برداشت می‌شود و برداشت آن تنها یک روز از سال است. هنگامی که برگ برداشت می‌شوند، چای که از آن ساخته می‌شود رنگ طلایی دارد و گفته می‌شود که برای سلامتی خوب است. سنگاپور تنها مکانی که می‌توانید این چای را بیابید. بخاطر وجود طلا در این چای کاملا طبیعی است که محصول گران باشد بنابراین هر یک کیلوگرم از این چای ۳۰۰۰ دلار ارزش دارد.

۴- چای Narcissus Wuyi Vintage Oolong

این چای Oolong بعد از کشته شدن نارسیس، شخصیت اساطیر یونانی که در کوه‌های ووئی کشته شده نام گذاری شد. این چای تا حدود ۶۰٪ اکسید شده که با کهنه شدن طعم و مزه آن بهتر می‌شود. برای اطمینان از اینکه چای سالم در معرض آسیب قرار نگیرد، در هر دو سال برداشت می‌شود و این باعث می‌شود که رطوبت اضافی چای خشک شود. به لطف طعم‌های مختلف آن، از قبیل گل، شکلات و چوب، این چای بسیار گران است و برای هر یک کیلوگرم این جای ۶۵۰۰ دلار باید پرداخته شود.

۳- چای Panda Dung

چین در فصل برداشت عجیب‌ترین و گران قیمت‌ترین چای جهان را برداشت می‌کند.  چای پاندای دونگ در استان سیچوان چین به قیمت ۷۰،۰۰۰ دلار برای هر کیلوگرم فروخته می‌شود. نام این چای به این دلیل پاندا است، زیرا برای کاشت گیاه چای از مدفوع پاندا‌ها به عنوان کود استفاده می‌شود. آن یانشی، هنرمند چینی، اولین بار کشت این چای را خودش بومی کرد و برای تولید آن حق کپی‌رایت قرار داده است. هنگامی که این چای برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ به طور رسمی وارد بازار شد، به نظر می‌رسید که گران‌ترین چای دنیا بشود.

۲- چای Dà Hóng Páo

این چای مخصوص است، زیرا چای سلطنتی است. این چای در کوه‌های Wuyi چین رشد می‌کند و به عنوان بخشی از خانواده Oolong شناخته می‌شود. محبوبیت این چای از زمانی آغاز شد که مردم پی به خواص دارویی آن بردند. این چای باعث شد تا کسالت حاکم Ming برطرف شود. پادشاه چنان تحت تأثیر قرار گرفت که دستور داد تمام بوته‌های Dà Hóng Páo توسط روپوش‌های قرمز سلطنتی پوشیده شوند. به همین دلیل است که این چای همچنین با نام Imperial Red Robe نیز شناخته می‌شود و هر یک کیلوگرم آن ۱٫۲ میلیون دلار فروخته می‌شود.

۱- چای کیسه‌ای الماس ساخته شده توسط PG Tips

در سال ۲۰۰۵، شرکت بریتانیایی، PG Tips، این چای را معرفی کرد. حدود ۲ گرم از چای معروف Silver Tips Imperial Tea در هر کیسه چای که توسط Boodles Jewelers مشهور طراحی شده است محصور شده است. علاوه بر این، هر یک از این کیسه‌ها دارای ۲۸۰ الماس با بهترین کیفیت است که به همین دلیل قیمت آن را به بیش از ۱۵۰۰۰ دلار می‌رساند.

اگر هر یک از چای‌های ذکر شده در این مقاله را مزه کرده باشید بسیار خوش شانس هستید، زیرا این چای‌ها نه تنها گران هستند بلکه باید گفت که بسیار نادر هستند. از خوردن این چای‌ها لذت ببرید و به این فکر کنید که از انسان‌های خوش شانس این کره خاکی هستید.