آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که در کشوری زندگی کنید که همه‌ی هزینه‌های زندگی در ماه زیر 1000 دلار باشد؟ اگر به این موضوع فکر کرده‌اید می‌توانید خوشحال باشید زیرا چنین کشورهایی وجود دارند. در واقع در کشورهایی از جهان با هزینه‌ای بسیار کم می‌توان امرار معاش کرد یا از امکانات خوبی با هزینه‌های پایین بهره برد. در ادامه به معرفی ارزانترین کشورها برای زندگی خواهیم پرداخت.

در این مطلب به هزینه‌های ماهانه‌ در این کشورها خواهیم پرداخت در نتیجه خواهیم گفت که با زندگی در هر یک از این کشورها ماهانه چقدر هزینه خواهید داشت. شایان ذکر است که در این 5 کشور، با هزینه‌ای زیر 1000 دلار در ماه می‌توان زندگی خوبی را تجربه کرد.

۵) آرژانتین

آرژانتین در جایگاه پنجم این لیست قرار دارد. فقط با 542 دلار در ماه می‌توانید در یکی از ارزان‌ترین شهرهای آرژانتین زندگی کنید. آرژانتین یکی دیگر از کشورهای اسپانیایی زبان است که در نیمه جنوبی آمریکای جنوبی واقع شده است. این کشور با شیلی، بولیوی، پاراگوئه، برزیل، اروگوئه، اقیانوس اطلس جنوبی هم مرز است. آرژانتین هشتمین کشور بزرگ جهان است که بیش از 44 میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت آن 2.780.400 کیلومتر مربع دارد.

اگر قصد دارید در آرژانتین زندگی کنید باید بدانید یکی از ارزانترین کشورهای جهان است. یک آپارتمان یک خوابه با قیمت 100 دلار در ماه یا تقریبا 27 دلار در هر شب هزینه خواهد داشت. از سوی دیگر یک وعده غذایی در حدود 1.70 دلار برای شما هزینه دارد و قهوه تقریباً 0.55 دلار است.

۴) ویتنام

ویتنام شرقی‌ترین کشور در شبه جزیره هند و چین در جنوب شرقی آسیا است و با چین، لائوس و کامبوج هم مرز است. ویتنام تقریباً 95.5 میلیون نفر جمعیت را در مساحتی معادل 331،212 کیلومتر مربع جای داده است. پایتخت آن هانوی است اما شهر هوشی‌مین پرجمعیت‌ترین شهر ویتنام به حساب می‌آید.

هنگام انتخاب مکانی برای اقامت در ویتنام، ارزانترین شهر، ناه‌ترانگ است که برای یک آپارتمان یک خوابه در این شهر باید هر شب 24 دلار هزینه شود که معادل حدود 259 دلار در ماه است. قیمت یک وعده غذا در ویتنام 1.73 دلار است و هزینه نوشیدن قهوه 0.58 دلار بوده که بسیار خوب است. تمامی فعالیت‌ها و تفریحات در این کشور بسیار ارزان است و زندگی در این کشور ماهانه 500 دلار هزینه خواهد داشت.

۳) نپال

نپال در جنوب شرقی آسیا و عمدتا در هیمالیا واقع شده است. جمعیت این کشور 29.3 میلیون نفر است که در مساحتی معادل 147.181 کیلومتر مربع زندگی می‌کنند. نپال با چین و هند هم مرز است.

در نپال هزینه اقامت در یک آپارتمان یک خوابه در ارزانترین شهر 164 دلار در ماه هزینه خواهد داشت که معادل 23 دلار در هر شب است. هزینه قهوه نیز در این کشور 0.73 دلار است و یک وعده غذایی حدود 2.08 دلار تمام می‌شود. به طور کلی زندگی در نپال به صورت ماهانه حدود 450 دلار هزینه خواهد داشت.

۲) بولیوی

بولیوی در بخش غربی آمریکای جنوبی بوده و 11.05 میلیون نفر در مساحت معادل 1.098.581 کیلومتر مربع زندگی می‌کنند. پایتخت این کشور شهر سوکره بوده اما دولت آن در لاپاز مستقر است. بولیوی یک جامعه چند قومی است که می‌توان به اقوام سرخپوستان آمریکایی، آفریقایی‌ها، آسیایی‌ها، اروپایی‌ها و ماستیزوس اشاره کرد. بولیوی پنجمین کشور بزرگ در آمریکای جنوبی و بیست و هفتمین کشور بزرگ جهان است که جزو ارزانترین کشورها به حساب می‌آید.

زبان رسمی بولیوی زبان اسپانیایی است اما به 36 زبان دیگر در این کشور صحبت می‌شود. هزینه‌ها در این کشور بسیار پایین است. یک آپارتمان یک خوابه در شهر لاپاز که یکی از پرجمعیت شهرهای این کشور است حدود 145 دلار در ماه یا 23 دلار در هر شب هزینه خواهد داشت. هزینه نوشیدنی و قهوه در این کشور 1 دلار است و هر وعده غذایی 2 دلار خواهد بود در نتیجه هزینه‌های خوراک بسیار ناچیز است. به طور کلی هزینه ماهانه در بولیوی 431 دلار بوده است.

۱) اندونزی

اندونزی که یک بهشت آسیایی است در واقع ارزانترین کشور جهان برای زندگی است. کشور اندونزی با اقیانوس‌ هند و اقیانوس آرام هم مرز است در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. تقریباً 17000 جزیره در اندونزی واقع شده است. این کشور بزرگترین کشور جزیره‌ای جهان است و در کل 264 میلیون نفر جمعیت دارد و همین امر آن را به 4مین کشور پرجمعیت جهان تبدیل می‌کند.

در اندونزی مکان‌های توریستی خاصی مانند بالی و جاکارتا وجود دارد و سالانه میلیون‌ها نفر از سراسر جهان از طبیعت بکر و زیبای این کشور بازدید می‌کنند. هزینه زندگی در اندونزی 340 دلار در ماه خواهد بود که هزینه بسیار پایینی است. هزینه اقامت یک ماهه در یک هتل یا یک واحد آپارتمان یک خوابه 142 دلار یا معادل شبی 12 دلار خواهد بود. در نتیجه اگر به دنبال یک کشور ارزان هستید، اندونزی را فراموش نکنید.

مواد غذایی لوکس در این کشور قهوه و نارگیل هستند که نارگیل 0.10 دلار و قهوه 0.71 دلار است و به طور کلی یک وعده غذایی 1.77 دلار در اندونزی هزینه خواهد داشت. در نتیجه اندونزی از ارزانترین کشورها برای زندگی است.

لیست ارزانترین کشورها برای زندگی

  1. اندونزی – 340 دلار
  2. بولیوی – 431 دلار
  3. نپال – 450 دلار
  4. ویتنام – 500 دلار
  5. آرژانتین – 542 دلار