نام یک دختر 11 ساله تایلندی به عنوان پرموترین دختر جهان به طور رسمی در کتاب ثبت رکوردهای گینس ثبت شد.

«سوپاترا ساسوفان» پیش از این با عناوین و القابی همچون «دختر گرگی» یا «صورت میمونی» از سوی اطرافیان و همکلاسی‌هایش مورد تمسخر قرار می‌گرفت و بسیار غم زده بود، اما اکنون این دختر کوچک به دلیل شهرت جدیدی که در کتاب رکوردهای گینس کسب کرده، یکی از معروف‌ترین دختران مدرسه شده است.

گزارش‌ها حاکی است، تمام بدن این دختر از جمله کل صورت، گوش‌ها، دست‌ها و پاهایش پوشیده از مو است.

«سوپاترا» که با نام مستعار «نات» خوانده می‌شود، یکی از 50 فرد مبتلا به سندرم نادر Ambras در جهان است که از قرون وسطی تاکنون نام‌ آنها در اسناد پزشکی بین‌المللی به ثبت رسیده است.

به گزارش روزنامه‌ سان، عامل اصلی ابتلا به این سندرم وجود یک کروموزوم ناقص در ژنتیک مبتلایان است.

والدین «سوپاترا» در ابتدا سعی کردند این موهای اضافی را با کمک لیزر از بین ببرند، اما درمان موثر نبوده و موها دوباره به رشد خود ادامه دادند.

«سوپاترا» می‌گوید: من به این وضعیت عادت کرده‌ام و موها را روی پوستم احساس نمی‌کنم. در واقع هیچ احساس اضافی ندارم، اما در هر حال امیدوارم یک روز معالجه شوم.

این دختر در سن 17 سالگی بالاخره توسط پسری جوان مورد محبت قرار گرفت و از تنهایی رها شد.پسر جوان با مهربانی و نگاه متمایز به سوپاترا او را روز به روز به سوی خوشبختی واقعی می کشاند تا جایی که باردیگر این دختر پرمو انگیزه به ظاهر خود می رسد و موهایش را مرتب کوتاه می کند.