شاید باور این که فردی چندین سال ناخن‌هایش را کوتاه نکرده باشد کمی سخت باشد. شریدار چیلال (Shridhar Chillal) مردی که ۶۶ سال ناخن‌هایش را کوتاه نکرده بود، بالاخره ناخن‌های ۹/۴۴ متری‌اش را کوتاه کرد.

خبری غیرقابل باور از مردی که بلندترین ناخن‌های دنیا را داشت منتشر شد. شریدار چیلال از شهر پون (pune) هند، رکوردار بلندترین ناخن دنیا با ۹/۴۴ متر طول بالاخره بعد از ۶۶ سال ناخن‌هایش را کوتاه کرد. مراسم کوتاه کردن بلندترین ناخن دنیا در میدان تایمز نیویورک برگزار شد و موسسه مراقبت از ناخن ریپلی (Ripley) مسئولیت کوتاه کردن این ناخن‌ها را برعهده داشت و از وسایل مخصوصی برای کوتاه کردن این ناخن‌ها استفاده شد. ناخن‌های این مرد بعد از گذشت سالیان زیاد بسیار محکم شده و مانند استخوان بودند و بسیار سخت کوتاه شدند.

چیلال از سن ۱۴ سالگی ناخن‌های خودش را کوتاه نکرده بود. زمانی که او در سال ۱۹۵۲ دانش آموز بود به صورت تصادفی یکی از ناخن‌های معلمش را شکست. در باور هندوها بلند بودن یک ناخن نشان از وضعیت مالی خوب شخص است و به این معنا است که این فرد نیازی به کار کردن ندارد. بعد از این اتفاق او از طرف معلم خود تنبیه شد و فهمید اهمیت ناخن بلند چیزی بیش از آن است که به نظر می‌رسد. چیلال که پیش از این به چیزی اهمیت نمی‌داد و بسیار سربه هوا بود و به هیچ چیز پایبند نبود تصمیم گرفت ناخن‌های خودش را کوتاه نکند. چیلال ناخن‌های دست چپش را کوتاه نکرد و در طول سالیان عادت کرد همه کارهایش را با دست راستش انجام دهد. چیلال رکوردار بلندترین ناخن دنیا است و در مصاحبه‌ای که با اسکای نیوز (Sky News) داشت در این باره گفت :

من نمی‌دانم که معلمم هنوز زنده است یا نه اما هرجا که هست می‌خواهم از او تشکر کنم. تنبیه و حادثه آن روز به من انگیزه‌ای داد تا خودم را به چالش بکشم و امروز من این جا هستم و رکورد بلندترین ناخن دنیا را دارم. می‌خواهم به او بگویم که چالشم را با موفقیت به اتمام رساندم و از او به خاطر این موفقیت سپاسگذارم.

ر اساس گزارش‌های سازمان ثبت رکوردهای جهانی، گینس، برخلاف آن چه انتظار می‌رود، چیلال زندگی عادی و نرمالی دارد. او ازدواج موفقی دارد و دارای دو فرزند و سه نوه است. چیلال به عنوان عکاس خبری دولتی نیز کار کرده است و برای عکاسی بخاطر ناخن‌هایش از یک دستگیره ویژه استفاده می‌کند.

او اولین بار برای ثبت رکوردهای گینس در سال ۱۹۷۹ اقدام کرد و سرانجام در سال ۲۰۱۵ توانست رکورد بلندترین ناخن دنیا روی یک دست را به نام خود ثبت کند. این ناخن‌های بلند دارای پیچ و خم زیادی هستند. چیلال ناخن‌های خود را باعث شهرتش می‌داند و هرجا که می‌رفته نیازی نبوده خودش را معرفی کند و همه او را از ناخن‌هایش می‌شناختند. این ناخن‌های بلند خوابیدن را هم برای او سخت کرده بودند تا جایی که به گفته خودش هر یک ساعت و نیم مجبور بوده بیدار شود و جایش را عوض کند و دستش را که حسابی سنگین شده جا به جا کند.

بر اساس گفته‌های چیلال، هرچه ناخن‌ها بلندتر می‌شدند، مراقبت از آن‌ها نیز سخت‌تر بوده است. این ناخن‌ها گاهی واقعا برای او دردسر ساز می‌شدند. ناخن‌های بلند او وزن زیادی را به شانه، کتف، گردن و دست او وارد می‌کردند و گاهی حتی نمی‌توانسته انگشتانش را از هم جدا کند یا آن‌ها را ورزش دهد. او به کارشناس گینس دیوید استابینگز (David Stubbings) درباره درد ناخن‌هایش گفته :

“من واقعا درد می‌کشم و با هر ضربان قلبم، آرنج، شانه و مچ دستم بسیار درد می‌گیرد، حتی اکثر اوقات احساس سوزش و درد زیادی در ناخن‌هایم داشتم.”

ظاهرا درد این ناخن‌ها به قدری زیاد شده که او فقط دوست داشته از دست آن‌ها خلاص شود و ناخن‌هایش را در اولین فرصت کوتاه کند. سخنگوی ریپلی(Ripley) سوزان اسماگالا پوتز در این باره می‌گوید :

“زمانی که چیلال آماده شد قرار است ناخن‌هایش را کوتاه کنیم. چیلال قصد فروش ناخن‌هایش را به کسی ندارد و تنها می‌خواهد آن‌ها در موزه نگهداری شوند.”

البته چیلال در ازای کوتاه کردن ناخن‌هایش توسط ریپلی، پول زیادی دریافت کرده است که این شرکت اصلا حرفی درباره مبلغ آن نمی‌زند و اذعان دارد این پول آنقدر کافی است که برای گذراندن دوران بازنشستگی خوبی برای چیلال و خانواده‌اش مناسب باشد.

چیلال تنها رکوردار گینس در زمینه ناخن‌های عجیب و غریب نیست. پیش از این رکوردار بلندتری ناخن‌های دنیا روی هر دوست متعلق به زنی به نام لی ردموند(Lee Redmond) از شهر سالت لیک (Salt lake) ایالت یوتا امریکا بود که چند سال قبل در تصادفی این ناخن‌ها را از دست داد. رکوردار بلندترین ناخن‌های دنیا برای هر دو دست یک مرد نیز متعلق به ملوین بوته (Melvin Boothe) از آمریکا است. در قسمت زنان تا به امروز رکوردار بلندترین ناخن‌های هر دو دست متعلق به آیانا ویلیامز (Ayanna Williams) از هیوستون تگزاس در آمریکا است. به گفته این زن، او برای لاک زدن ناخن‌هایش نیاز به ۲ تا ۳ بطری لاک در هر مرتبه مانیکور دارد.