خودروی تواتارا شرکت آمریکایی اس اس سی موفق شد رکورد پیشین بوگاتی را بشکند و سریعترین خودروی جهان نام بگیرد.

خودروسازهای جهان همواره می‌کوشند در کنار تولید خودروهای مقرون به صرفه برای عموم مردم، گاهی هم از نمونه‌هایی ویژه برای افراد خاص رونمایی کنند. در کنار طراحی خاص و راحت اتاق خودرو، یکی از مواردی که باعث خاص شدن یک محصول می‌شود، بی تردید قدرت موتور و سرعت آن است. از همین رو، غول‌های خودروسازی جهان همواره در تلاشند سریعترین خودرو را تولید کنند. به تازگی یک خودروساز آمریکایی موفق شد به رکوردی جدید در این زمینه دست یابد.

بر این اساس، شرکت خودروسازی “اس اس سی نورث امریکا” توانست با خودروی “تواتارا” خود به رکورد جدید سرعت جهان دست یابد. این خودرو موفق شده است رکورد سرعت ۵۰۸ کیلومتر در ساعت را ثبت کند که بالاترین میزان سرعت ثبت شده در خودروهای سواری است. این خودرو توانست رکورد سرعت خودروی شرکت بوگاتی را که کمی بیش از ۵۰۰ کیلومتر در ساعت بود بشکند.

خودروی تواتارا یک خودروی بسیار خاص است به طوری که در ٢٠ سال گذشته تنها ۱۰۰ دستگاه از این خودرو تولید شده است. قیمتی که روی این خودرو گذاشته شده بیش از یک میلیون دلار است.

با این حال، پیش‌بینی می‌شود مدل‌های جدید این خودرو در سال‌های آتی به بازار عرضه شود. برآورد می‌شود مدل‌های آتی این خودرو با حجم موتور بالاتر و قدرت بیشتری با قیمتی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار به فروش رسد. از همین حالا ۱۲ دستگاهی که قرار است از این خودرو در سال ۲۰۲۱ تولید شود پیش فروش شده است.

خودروی SSC تواتارا، با رسیدن به سرعت ۵۳۳ کیلومتر در ساعت، رکورد سریع‌ترین خودروی جهان را که در اختیار شرکت بوگاتی بود، به نام خود ثبت کرد.