در گزارش پیش رو طولانی‌ترین و زیباترین پل‌های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

گرچه اغلب طولانی‌ترین پل‌های دنیا در قاره‌های آسیا و آمریکا قرار دارند، اما این اعجاز‌های مهندسی که به مسافران امکان عبور از پهنه‌های بزرگ آبی و/ یا کیلومتر‌ها اراضی صعب العبور را سوار بر خودرو یا قطار می‌دهند را در سرتاسر دنیا می‌توان پیدا کرد. با طولانی‌ترین پل‌های دنیا آشنا شوید.

پل بزرگ دانیانگ کانشان

پل بزرگ دانیانگ کانشان که در کشور چین واقع شده، با ۱۶۴/۱ کیلومتر طول، طولانی‌ترین پل دنیا است. این پل که برای ساخت آن نزدیک به ۸/۵ میلیارد دلار هزینه شده، دو شهر شانگ‌های و نانجینگ در کشور چین را به هم متصل می‌کند و یک در واقع پل راه آهن است که خط آهن سریع اسیر پکن-شانگ‌های از آن عبور می‌کند. این پل که در ژوئن ۲۰۱۱ افتتاح شده از آن زمان عنوان طولانی‌ترین پل دنیا را در کتاب رکورد‌های جهانی گینس دارد.

پل شیشه‌ای ژانگجیاجی

طولانی‌ترین پل شیشه‌ای دنیا هم در کشور چین قرار دارد. با وجود آنکه جمعیت زیادی از این پل بازدید می‌کنند و با کف کفش هایشان شیشه‌ی زیر پایشان را می‌سایند، اما پوشیدن کفش برای بازدید از این پل اجباری است. این پل شیشه‌ای از ۹۹ صفحه‌ی شیشه‌ای به ضخامت حدوداً ۶۱ سانتیمتر تشکیل شده. این پل ۴۲۶/۷ متر طول دارد و در ارتفاعی ۲۹۸/۷ متری بر فراز دره‌ی بزرگ چین قرار دارد.

پل گذرگاه دریاچه پونتچارترین

این پل بر روی دریاچه‌ای در جنوب ایالت لوییزانای آمریکا ساخته شده. پل گذرگاه دریاچه پونتچارترین که نزدیک به ۳۸/۶ کیلومتر طول دارد، طولانی‌ترین پل دنیا است که در آسیا قرار ندارد.

پل واسکو دو گاما

پل واسکو دو گاما که در شرق لیسبون، پایتخت پرتغال قرار دارد، طولانی‌ترین پل اروپا است و برای ساخت آن که ۱۸ ماه به طول انجامید از ۳ هزار کارگر استفاده شد. این پل ۱۷/۲ کیلومتری بر روی رود تاگوس ساخته شده.

پل معلق چارلز کونن

در سوئیس یک پل معلق ۴۹۳/۷ متری وجود دارد که طولانی‌ترین پل دنیا مخصوص پیاده روی است. با راهپیمایی از روی این پل از تماشای تعدادی از زیباترین مناظر کشور سوئیس از جمله بلندترین قله‌های آن برخوردار خواهید شد.

پل میلائو ویاداکت

این پل ۲/۴ کیلومتری درواقع مسیر بزرگراهی به نام A۷۵ است که دو کشور فرانسه و اسپانیا را به هم متصل می‌کند. پل میلائو ویاداکت با ۳۳۶/۴ متر ارتفاع، مرتفع‌ترین پل دنیا است و حتی از برج ایفل هم بلندتر است.

پل-تونل خلیج چساپیک

این سازه که بخشی از آن پل و بخشی دیگر تونل است، ۲۸/۳ کیلومتر طول دارد و در سال ۱۹۶۴ به عنوان مسیری برای عبور و مرور وسایل نقلیه‌ی موتوری افتتاح شد. تا یک سال بعد از آن، این پل-تونل، یکی از عجایب هفت گانه‌ی مهندسی در دنیای مدرن بود. این سازه که بر روی آب‌های آزاد اطراف خلیج چساپیک و اقیانوس اطلس واقع شده، شبه جزیره‌ی دلماروا را به جنوب شرقی ایالت ویرجینیا در آمریکا متصل می‌کند.

پل رودخانه آچافالایا

این پل دوقلوی ۲۸/۹ کیلومتری که بر روی طولانی‌ترین باتلاق رودخانه‌ای ایالات متحده آمریکا ساخته شده، در سال ۱۹۷۳ افتتاح شد و در آن زمان طولانی‌ترین پل کشور آمریکا بود.

پل بزرگراه بانگ نا به بانگ پاکونگ

این پل شش لاینه‌ی تایلند واقع شده، ۵۴ کیلومتر طول دارد و از بانکوک، پایتخت این کشور عبور می‌کند. پل بانگ نا که طولانی‌ترین پل جاده‌ای دنیا محسوب می‌شود، از بیش از یک میلیون متر مکعب بتن ساخته شده و از روی هیچ دریا یا دریاچه‌ای جز بخش کوچکی از رود بانگ پاکونگ عبور نمی‌کند. این پل در ارتفاعی ۳۰ متری بر فراز یک جاده‌ی دیگر یعنی بزرگراه ملی مسیر ۳۴ قرار گرفته.

پل آکاشی کایکیو

این پل که بر روی تنگه‌ی آکاشی ژاپن قرار گرفته و شهر کوبه را به جزیره‌ی آواجی متصل می‌کند، طولانی‌ترین پل معلق دنیا است. پل آکاشی کایکیو نزدیک به ۳/۹ کیلومتر طول دارد و دو برج آن که حدود ۲۸۳ متر ارتفاع دارند بلندترین برج پل در دنیا هستند.

پل هنگ کنگ ژو‌های ماکائو

این پل ۵۴/۷ کیلومتری که در کشور چین واقع شده، هنگ کنگ را به ژو‌های و ماکائو وصل می‌کند. این سازه که جدیدترین پل دریاگذر طولانی دنیا محسوب می‌شود، ساخت آن ۹ سال به طول انجامید و در پاییز سال ۲۰۱۸ افتتاح شد. این پل در هر دو سر خود ایست بازرسی مرزی و اداره‌ی مهاجرت دارد (چون هنگ کنگ و ماکائو تحت قوانین مختلفی اداره می‌شوند).